19.04.2024.
5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy za nami! Drukuj Poleć znajomemu
5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
5 edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego za nami!

 

 

 

Jakub Kubiński

 

5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
5. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Przez cały weekend, 4-6 września 2020 zawodnicy mogli wielokrotnie startować na trzech dystansach: 5, 10 i 21,1km. W związku z epidemią COVID-19, tegoroczna edycja zawodów została przeprowadzona w zmienionej formule, która umożliwiała dowolną ilość startów w ramach funkcjonowania strefy startu/mety.

Preludium do startów głównych były jednak 29. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, na których pojawili się czołowi zawodnicy walczący o prawo do startu na Mistrzostwach Świata. Walka o tytuł rozpoczęła się w piątek, 4 września o godzinie 8:00.  Najszybsi okazali się Adam Nowicki (1:05.58), który wyprzedził Adama Głogowskiego i Damiana Kabata. Wśrod pań tryumfowała Angelika Mach (1:13.58), która wbiegła na metę przed Moniką Jackiewicz i Joanną Dorociak.

Pierwsi zawodnicy biegów głównych pojawili się na trasach w piątek o godzinie 16:00. Dla nich dostępne były starty na 3 dystansach: doskonale znanych z poprzednich edycji 10 kilometrów i półmaratonu oraz nowości: biegu na 5 kilometrów, idealnym dla amatorów i debiutantów. Nowością był I PKO Bieg Nocny, który rozpoczął się o 21:00 i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy.

 

W ciągu wszystkich trzech dni Festiwalu biegacze mogli także wziąć udział w biegach grupowych (z limitem 50 uczestników), z pacemakerami na konkretny wynik czasowy oraz tematycznych, jak np.: Bieg Rodzinny, Marsz Seniora czy nordic walking. Obowiązkowym punktem programu były oczywiście bezpłatne zawody dla dzieci i młodzieży.

 

Zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie trzy dystanse podstawowe (5, 10 i 21,1km), wzięli udział w dodatkowej klasyfikacji na najbardziej uniwersalnego biegacza i biegaczkę. O wyniku decydowała najmniejsza suma czasów na trzech dystansach, które trzeba było pokonać podczas Festiwalowego weekendu.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców, zawodnicy stratowali indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.  W biurze zawodów obowiązkowe było założenie maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego, a przed wejściem na jego teren – dezynfekcja rąk.

Formuła rozgrywania zawodów przypadła do gustu jego uczestnikom, o czym świadczą dane.  W ciągu trzech dni uczestnicy wystartowali łącznie 2596 razy, a aż 155 uczestników może pochwalić się ukończeniem wszystkich trzech dystansów!

Szcegółowe wyniki znajdują się na stronie:

http://www.pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl/wyniki-2020

Wirtualna rywalizacja

Na prośbę zawodników, została także uruchomiona możliwość uczestniczenia w wirtualnej rywalizacji, czyli startu na wybranym dystansie w dowolnym miejscu na Świecie.

Uczestnicy tej klasyfikacji rejestrują się za pomocą odrębnego formularza, a następnie wczytują wynik swojego biegu na specjalnym serwisie, który będzie dostępny na stronie zawodów. Tacy biegacze rywalizują w odrębnej klasyfikacji i również mogą otrzymać medal: wysłany pocztą lub odebrany osobiście po ukończeniu rywalizacji.

Rejestracja na zawody wirtualne jest już otwarta i trwa do 13 września!

Szczegóły rywalizacji wirtualnej i formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: http://www.pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl/dla-biegaczy/zawody-wirtualne

Komplet informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.PKOBFB.pl

--------------

zapowiedź - http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1056&Itemid=1

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside