POLSKIE Maratony.PL  
14.07.2024.
Industrialny Bieg Hutnika ogłosił ambasadorów. Słynny operator GROM-u i dziewczyna ze stali Drukuj Poleć znajomemu
Industrialny Bieg Hutnika 2017
Industrialny Bieg Hutnika 2017
Naval, były żołnierz GROM-u i Monika Zarzycka, która w 2016 roku jako jedyna kobieta ukończyła ekstremalny bieg Górski Runmageddon Ultra zostali ambasadorami industrialnego przeszkodowego Biegu Hutnika.

 

 

 

 

Grzegorz Dulnik

Industrialny Bieg Hutnika 2017
Industrialny Bieg Hutnika 2017
Industrialny Bieg Hutnika 2017
Industrialny Bieg Hutnika 2017
Impreza odbędzie się 8 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa i uświetni jubileusz 60-lecia Huty Warszawa oraz klubu sportowego Hutnik Warszawa.
 
Naval służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na licznych misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Przeszedł jeden z najtrudniejszych treningów wojskowych na świecie – survival w amerykańskiej dżungli. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany najwyższymi odznaczeniami wojskowymi m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach a także Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, najwyższym odznaczeniem, jakie może dostać w Polsce żołnierz. Naval otrzymał również Złotą Odznakę GROM-u, której posiadanie dla żołnierzy JW GROM jest najwyższym zaszczytem. Dla twórców gry komputerowej Medal of Honor Naval był jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROM-owca, w którą może wcielić się gracz. Wystąpił także w roli prowadzącego survivalowy program „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury”, emitowanego na antenie Discovery Channel Polska.

 

Naval jest również autorem trzech książek "Przetrwać Belize", "Ostatnich Gryzą Psy" oraz „Zatoka”, która właśnie miała swoją premierę.  Dzieli się w nich wspomnieniami z czasów służby w Jednostce Wojskowej GROM.

Wciąż jestem aktywny sportowo i chęć sprawdzenia swoich możliwości sprawia, że chętnie biorę udział w biegach przeszkodowych. Zdecydowałem się zostać ambasadorem Biegu Hutnika, ponieważ szczególnie interesująca wydała mi się lokalizacja biegu oraz industrialny klimat, który wyróżnia imprezę wśród innych wydarzeń tego typu. Liczę, że organizatorzy postarają się o trudną, ciekawą trasę, której pokonanie będzie wymagało pokazania siły i woli walki. To cechy ważne dla każdego człowieka, nie tylko dla żołnierzy walczących z całym złem tego świata. Jestem bardzo ciekawy hutniczych akcentów, które mają się pojawić na trasie biegu. Myślę, że udział w Biegu Hutnika będzie wielką frajdą, nie tylko dla mnie, ale i dla pozostałych jego  uczestników.” – powiedział Naval.

Industrialny Bieg Hutnika 2017
Industrialny Bieg Hutnika 2017

Monika Zarzycka jest certyfikowanym trenerem Boot Camp Polska, pomaga innym przygotowywać się m.in. do startów w biegach przeszkodowych. Sama  uwielbia biegi długodystansowe oraz survivalowe, a na swoim koncie ma już przeszło 30 maratonów, biegi górskie i biegi ultra. W 2016 roku jako jedyna kobieta ukończyła ekstremalnie ciężki Górski Runmageddon Ultra w Myślenicach. Do biegu po górach na dystansie 44 kilometrów, gdzie do pokonania było ponad 150 przeszkód wyruszyło 237 zawodników, do mety dotarło zaledwie 107. Monika była jedyną kobietą na mecie, zajmując wśród 106 mężczyzn 43 pozycję. Rolę ambasadora Monika będzie łączyła z koordynacją wyjątkowego Biegu Hutniczka, w którym bawić będą się dzieciaki w wieku 6-11 lat.

Mam za sobą wiele różnych biegów przeszkodowych, ale po raz pierwszy będę miała okazję wziąć udział w biegu poprowadzonym przez tereny czynnej huty! To już jest atrakcja sama w sobie, bowiem przeważnie biegi survivalowe organizowane są w szczerym polu lub w lesie. Tutaj mamy wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy będą mogli zajrzeć w zakątki huty na co dzień niedostępne dla osób postronnych. Ten bieg to prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnego biegania oraz dla tych, którzy planują rozpocząć przygodę z biegami przeszkodowymi.” – powiedziała Monika Zarzycka.

Główna część Biegu Hutnika prowadzić będzie przez postindustrialne tereny, które umożliwiają stworzenie ciekawej i wymagającej trasy, na której uczestnicy natrafią m.in. na kolejowe wagony.  Nie zabraknie hutniczych akcentów – uczestnicy pobiegną m.in. przez halę nowoczesnej  Walcowni, gdzie znajdą nietypowe przeszkody jak na np. kozioł oporowy oraz tunele z kręgów stalowych. Poza tym organizatorzy planują wykorzystać ukształtowanie terenu oraz zaaranżować tor, którego przebycie dostarczy biegaczom wielu wrażeń. Uczestnicy będą mierzyć się m.in. ze ściankami skośnymi, a także niczym komandosi wchodzić na wysoką ścianę łapiąc za łańcuchy. Organizatorzy przygotują również żelazne punkty w każdym biegu przeszkodowym, a więc zasieki z drutu kolczastego, siatki leżące na ziemi oraz serie wilczych dołów wypełnionych lodowatą wodą.

O Biegu Hutnika

Bieg Hutnika to wydarzenie sportowe, które stanowi połączenie sportu ekstremalnego i masowego. To idealna propozycja dla osób, które chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wytrzymałość na ciekawej, urozmaiconej trasie. Poza tym to okazja do współpracy i świetnej zabawy, przeszkody zawsze łatwiej pokonywać w grupie. Formuła biegów przeszkodowych nie tylko dopuszcza, ale często nawet wymusza konieczność współdziałania. Bieg Hutnika odbędzie się 8 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa, na warszawskich Bielanach.

Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.bieghutnika.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside