POLSKIE Maratony.PL  
04.12.2022.
Runmageddon w Poznaniu kończy sezon. Najlepsi powalczą o Mistrzostwo Polski w Biegach Przeszkodowych Drukuj Poleć znajomemu
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
W najbliższy weekend 5-6 listopada, tereny Hipodromu Wola w Poznaniu będą areną ostatnich w tym roku zawodów z cyklu Runmageddon.

 

 

 

 

 

Marcin Dulnik
Rzecznik prasowy Runmageddon

 

W stolicy Wielkopolski przez dwa dni rywalizować będzie ponad 2 tysiące fanów ekstremalnego biegania z całego kraju, którzy wezmą udział w dwóch formułach biegu. W sobotę uczestnicy staną na starcie 6 kilometrowego Runmageddonu Rekrut z 30 wymagającymi przeszkodami. W niedzielę na dystansie 10 km z ponad 50 przeszkodami, rozegrane zostaną I Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych, które wyłonią najlepszego zawodnika w kraju, w tej zdobywającej coraz większą popularność dyscyplinie. 

W najbliższy weekend Poznań będzie polską stolicą biegów przeszkodowych. Do grodu nad Wartą z całej Polski zjedzie ponad 2 tysiące miłośników czołgania się, wspinania na wysokie ściany i taplania w błocie.Niedzielne zawody, czyli Finał Ligi Runmageddonu będą miały szczególnąrangę i oprawę, ponieważ ich zwycięzca zostanie jednocześnie Mistrzem Polski w Biegach Przeszkodowych.

fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD

Runmageddon zawita do Poznania po raz trzeci. Areną ekstremalnej rywalizacji i zabawy będą tereny Hipodromu Wola, gdzie rok temu odbyła się pierwsza poznańska edycja tej imprezy. W sobotęna 6 kilometrowej trasie rywalizować będą uczestnicy zawodów w formule Rekrut. Do pokonania będą mieli co najmniej 30 wymyślnych i wymagających przeszkód specjalnie przygotowanych przez organizatorów oraz naturalnych, takich jak gęste zarośla, mokradła, wzniesienia i las. Na trasie biegu pojawią się nowe przeszkody, np.; Koszmar Himalaisty czyli sekwencja ścian wysokich na: 2,4 metra, 2,7 metra oraz 3 metry. Pierwszy raz w Poznaniu zagości PRO SKATER 4, czyli wysoka rampa, znana głównie z trójmiejskich edycji Runmageddonu. Z nowymi doznaniami zawodnicy zmierzą się również podczas pokonywania żywej przeszkody. Tym razem dostępu do mety nie będą bronić jak dotychczas zawodnicy futbolu amerykańskiego, lecz zapaśnicy z poznańskiego KS Sobieski.

„Tereny poznańskiego Hipodromu Wola pozwoliły nam przygotować bardzo ciekawy tor przeszkód, który zagwarantuje niezapomniane przeżycia i solidną dawkę adrenaliny.Jestem przekonany, że urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawią, że nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenią wysoki poziom trudności trasy poznańskiego Runmageddonu. Pomysłowe przeszkody sprawdzą siłę i charakter uczestników oraz wyłonią najlepszego zawodnika w kraju, podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski w Biegach Przeszkodowych.Widzimy, że zawody cieszą się dużą popularnością wśród fanów biegów przeszkodowych z całej Polski.Do startu w poznańskim Runmageddonie zachęcamy nie tylko fanów biegania, ale każdego, kto lubi sprawdzać granice swoich możliwości.” – powiedział Bartosz Galiński, Dyrektor Marketingu Runmageddonu.

fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD
fot. Igor Kohutnicki fotoADHD

W niedzielę na starcie staną najlepsi z najlepszych na przestrzeni całego sezonu, którzy już na całego, rywalizować będą o zwycięstwo w Finale Ligi Runmageddonu oraz Mistrzostwach Polski w Biegach Przeszkodowych. Na przestrzeni kilku już lat, od kiedy organizowane są biegi przeszkodowe w Polsce, ukształtowała się czołówka zawodników, którzy w każdym biegu walczą o zwycięstwo. Przyszła więc pora, aby rozstrzygnąć, kto na dziś jest w tej konkurencji najlepszym zawodnikiem w kraju. Formuła mistrzostw to unifikacja przepisów światowych z dystansem 10 km i około 50 przeszkód o różnym stopniu trudności. Mistrz Polski poza tytułem uzyska prawo startu w Mistrzostwach Europy (OCR EuropeanChampionships) oraz wsparcie Runmageddonu w udziale w Mistrzostwach Świata.

Runmageddon to nie tylko ekstremalna zabawa i taplanie się w błocie dla dorosłych zawodników.Organizatorzy tradycyjnie już, przygotowali również strefę Runmageddon KIDS, gdzie dzieciaki między 4-7 i 8-11 lat również mogą się sprawdzić na torze przeszkód, nie mniej wymagającym, niż ten dla dorosłych. Kibice z kolei będą mieli okazję sprawdzić się w specjalnej strefie challenge z zakręconymi konkursami sprawnościowo-siłowymi przygotowanymi we współpracy z firmą Haier. Poza tym strefa gastro z mniej lub bardziej niezdrowym jedzeniem i wiele, wiele innych niespodzianek.

 

***

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl )

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events. 

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem.  Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside