POLSKIE Maratony.PL  
02.10.2023.
Ostatnie 200 miejsc na 26. Półmaraton PHILIPS Piła! Drukuj Poleć znajomemu
26. Półmaraton PHILIPS
26. Półmaraton PHILIPS
Na liście startowej 26. Półmaratonu PHILIPS Piła, który odbędzie się 4 września znajduje się już ponad 3300 opłaconych zawodników.

 

 

 

 

 

Marcin Dulnik

In Fact PR – Agencja Public Relations

Organizatorzy pilskiej połówki dysponują jeszcze tylko 200 pakietami startowymi, które prawdopodobnie rozejdą się w ciągu najbliższych kilku dni. Do rekordowo zapowiadającej się imprezy w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie oraz Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego zostało nieco ponad 3 tygodnie. 

Półmaraton PHILIPS Piła od wielu lat odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników, których do Piły przyciąga szybka, płaska trasa, unikalne medale z wizerunkami najlepszych polskich maratończyków oraz termin biegu pozwalający sprawdzić formę przed jesiennymi maratonami. Trasa biegu posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA.

Organizatorzy pilskiej połówki ustanowili limit uczestników na 3500 osób, aktualnie na liście startowej widnieje już ponad 3300 zgłoszeń zawodników, którzy opłacili start w imprezie.

Cieszy nas bardzo szybkie tempo zapisów. Praktycznie codziennie obserwujemy 10-20 osób, które rejestrują się na bieg. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na naszym biegu padnie rekord frekwencji. Aby tak się stało do mety wrześniowego półmaratonu w Pile powinno dotrzeć więcej niż 3091 biegaczy. Ściskamy kciuki za wszystkich, którzy staną na starcie pilskiej połówki, a tych którzy jeszcze zastanawiają się nad startem w naszym biegu zachęcam do szybkiego zarezerwowania miejsca na liście startowej. W tym roku na mecie wręczamy medale z wizerunkiem Jana Huruka, znakomitego biegacza, m.in. Mistrza Polski w Półmaratonie z 1992 roku i wielokrotnego reprezentanta kraju w biegach długodystansowych. Zapewniam, że taki medal już się nie powtórzy. – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

Od 2000 roku Półmaraton PHILIPS Piła odbywa się w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie. O tym, kto na ulicach Piły będzie walczył o medale w tym roku dowiemy się po 27 sierpnia, gdy Polski Związek Lekkiej Atletyki zamknie zapisy zawodników i zawodniczek. Po raz kolejny w Pile żołnierze rywalizować będą o tytuł Mistrza Wojska Polskiego.

Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z dziesięciu biegów (Półmaraton Ślężański Półmaraton, PZU Półmaraton Warszawski, PKO Poznań Półmaraton, PKO Białystok Półmaraton, PGNiG Półmaraton Słowaka w Grodzisku, PKO Nocny Półmaraton Wrocław, Toyota Półmaraton Wałbrzych, Półmaraton Philips Piła, Bieg Lechitów Gniezno, PZU Cracovia Półmaraton Królewski), które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem Korony Polskich Półmaratonów. Aby otrzymać Koronę należy ukończyć co najmniej 5 wskazanych półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. W 2015 roku Koronę Półmaratonów Polskich zdobyło ponad 700 biegaczy.

Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside