POLSKIE Maratony.PL  
29.01.2023.
Ponad 3500 zawodników wystartuje w 3. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym! Drukuj Poleć znajomemu
PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
27maja 2018 roku odbędzie się trzecia edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

 

 

Jakub Kubiński

To największa impreza biegowa w Bydgoszczy, w ramach której zostaną rozegrane: * bieg na 10 kilometrów * półmaraton * zawody rolkarskie (10 i 21 km) * animacje sportowe dla dzieci i młodzieży * bezpłatny i otwarty dla wszystkich test w biegu na 100m

Trzecia edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego cieszy się niebywałą popularnością biegaczy.

Start i meta oraz główne atrakcje dla kibiców zlokalizowane są na terenie Stadionu Zawiszy w Bydgoszczy.

To naprawdę jest festiwal

WITRYNA BIEGU

Weekendowa impreza w Bydgoszczy to nie tylko sportowa rywalizacja, walka o rekordy życiowe czy żywiołowe dopingowanie zawodników. Tak jak w ubiegłym roku również na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Dla tych, którzy lubią zjeść, w strefie kibica przygotowana zostanie bogata oferta food trucków, ale także bardzo ciekawe expo.

Będą gwiazdy i komplet ambasadorów programu biegowego PKO Banku Polskiego: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski i organizator festiwalu – Sebastian Chmara.

W ustawionych przez Bank namiotach, wszyscy zainteresowani będą mogli przejść bezpłatne badania w Strefie Serca, zasięgnąć porad dietetyka a także wziąć dział w pokazach pierwszej pomocy i robieniu koktajlów na rowerze. Specjalnie dla najmłodszych, tradycyjnie już, Bank przygotuje pełne atrakcji lekkoatletyczne miasteczko.

- Jesteśmy partnerem największych biegów w Polsce. Od pierwszej edycji jesteśmy zaangażowani w PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Cieszy nas rosnące zainteresowanie zainteresowaniem imprezą, nie tylko u Bydgoszczan – mówi Marcin Robaczewski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

Dodatkowe atrakcje dla kibiców

Szybka Setka

W sobotę, 26 maja w godzinach 14:00 - 18:00 zapraszamy wszystkich amatorów biegania do sprawdzenia się w biegu na 100 metrów.

Na głównej bieżni legendarnego Stadionu Zawiszy będzie można wziąć udział w teście i ustanowić swój rekord życiowy na tym sprinterskim dystansie.

Zapewniamy profesjonalny pomiar czasu i głośny doping!

Udział jest bezpłatny, a pierwszych 500 uczestników otrzyma worki na sprzęt sportowy od 4F i organizatorów 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego!

W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, poziomu sportowego!

Food Truck Festiwal

Również w tym roku w ramach Festiwalu zapraszamy na Food Truck Festiwal czyli zlot mobilnych barów i restauracji ze specjałami z całego świata.

Zamień na jeden dzień swój domowy posiłek lub ulubioną restaurację na pyszny posiłek przyrządzony przez pasjonatów!
Kilkanaście restauracji ze zróżnicowanym menu będzie czekać na Bydgoszczan na terenie Zawiszy!

Pizza, frytki i burgery, ale też toasty, tortille i naleśniki, a także gofry, lody - restauracje na kółkach, czyli food trucki zawojowały polskie miasta i stały się obowiązkowym elementem ich krajobrazu!

Food Truck Festiwal będzie czynny w następujących terminach:
26 maja (sobota): 12:00 - 21:00
27 maja (niedziela): 9:00 - 18:00

Cel nie tylko sportowy

Podczas 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego można wziąć udział w akcji „biegnę dla...” i pomóc 2-letniej Weronice oraz 39-letniej Kasi. Weronika urodziła się ze złożoną wadą serca (HLHS) i zespołem heterotaksji. Wymaga kolejnej operacji i specjalistycznego sprzętu. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Serce dziecka.

Kasia urodziła się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma za sobą wiele zabiegów. Obecnie szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest operacja w USA. Kasia jest podopieczną Fundacji „Kawałek Nieba”.

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Weroniki i Kasi” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników, którzy pobiegną z kartką zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę.

Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w Biurze Zawodów mieszczącym się w sali konferencyjnej Stadionu Zawisza w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163, u przedstawicieli PKO Banku Polskiego, w sobotę 26 maja w godzinach 9-20 oraz w niedzielę 27 maja od 7 do 9.

 Od 2013 r. odbyło się blisko 350 takich akcji, w których wzięło udział ponad 136 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 390 beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł.

O 3. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy uzyskał tytuł „Biegowe Wydarzenie Roku 2015/2016” na Gali w Krynicy-Zdroju, pokonując 123 imprezy biegowe z całego kraju

Festiwal odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. W drugiej edycji brało udział już ponad 3000 uczestników, w tym setki dzieci i młodzieży.

Wydarzenie jest największą imprezą biegową w Bydgoszczy! PKO Bydgoski Festiwal Biegowy posiada certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu - „Running for All”.

15 września 2018 roku zapraszamy na 4. PKO Bieg Charytatywny. Będziemy rywalizować i pomagać na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce – w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie oraz Wrocławiu.

Okrążenia uczestników przeliczone zostaną na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Zapisy startują 28 sierpnia br.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside