POLSKIE Maratony.PL  
14.07.2024.
Biznes w szczycie formy – Kraków Business Run 2017 Drukuj Poleć znajomemu
Kraków Business Run
Kraków Business Run
Aż 5300 uczestników, 693 firmy, przynajmniej 18 beneficjentów – tegoroczny Kraków Business Run zapowiada się rekordowo.

 

 

 

 

Kinga Kułach

W niedzielę 3 września o godzinie 10:30 wystartuje szósta edycja charytatywnego biegu biznesowego, który „postawi na nogi” osoby niepełnosprawne ruchowo oraz wesprze podopiecznych lokalnych organizacji charytatywnych.
 
Kraków Business Run
Kraków Business Run
W Krakowie chętnych do biegania i pomagania nie brakuje – już 3 września aż 5300 uczestników Kraków Business Run 2017 wystartuje, by wesprzeć przynajmniej 18 osób z niepełnosprawnością ruchową w zakupie protez, sprzętu ortopedycznego i w rehabilitacji. Pomogą też podopiecznym stowarzyszenia UNICORN, Zawsze dla Ciebie oraz Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Tegoroczna trasa Kraków Business Run 2017 została zmieniona, jednak zachowuje ona dystans 3.9 kilometra – niemal identyczny jak w poprzednich edycjach i nie odbiega od ścisłego centrum Krakowa. Uczestnicy biegu wystartują w pięcioosobowych sztafetach o godzinie 10:30 spod Wzgórza Wawelskiego. Z ulicy Bernardyńskiej, pobiegną ulicami św. Idziego, Grodzką i Poselską, wbiegną na Planty, następnie na ulicę Podzamcze, Powiśle i Bulwary Wiślane. Zawrócą w okolicy Bulwaru Inflanckiego i ulicą Smoczą dostaną się z powrotem na Bernardyńską. Łącznie pracownicy wszystkich szczebli krakowskich firm przebiegną ponad 20 000 kilometrów. Wszystko po to, by pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową – potrzebującym protez, sprzętu ortopedycznego i rehabilitacji. Piotr Chudy, Prezes Zarządu BMW Dobrzański, mówi: „Mogłoby się wydawać, że powiedzenie »warto pomagać« brzmi jak pusty slogan, powtarzany w kółko bez zastanowienia. Ale tak naprawdę jest to obowiązek spoczywający na wszystkich, a szczególnie na tych, którzy mogą więcej”.

Kraków Business Run to część ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run. Uczestnicy z ośmiu  miast – Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Lublina wystartują wspólnie o tej samej godzinie. Pobiegną po pomoc dla przynajmniej 63 beneficjentów Fundacji Poland Business Run. Jak mówi Agnieszka PletiPrezes Fundacji Poland Business Run – „W tym roku oprócz wielkiej liczby biegaczy w całej Polsce najbardziej cieszy nas fakt, że dzięki wsparciu Grupy Buma już za rok beneficjentom z całego kraju będziemy mieli szansę pomagać w nowym Centrum Rehabilitacji i Konsultacji Poland Business Run, które niebawem przygotujemy w Krakowie”.

W całej Polsce w imprezie weźmie udział około 21020 biegaczy – jest to zatem największy bieg w kraju, a do tego bieg charytatywny. Skąd tak duża jego popularność? Lidia Wiszniewska,  Dyrektor Generalna Radisson Blu Kraków uważa, że: „Niezwykle istotnym jest charytatywny cel tej imprezy. Niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują i wsparcie dla innych jest tym, co wyróżnia ten bieg na wielką skalę”.

W Poland Business Run pomóc można nie tylko przez bieganie. Oprócz dochodów z opłat startowych, na cele dobroczynne przeznaczone są również środki zebrane w akcji „Pomagam Bardziej”. W jej ramach każdy może wpłacić pieniądze na swoją ulubioną drużynę w danym mieście – w Krakowie można zrobić to na stronie: http://www.krakowbusinessrun.pl/pl/uczestnicy. Drużyna, która do południa dnia 3-go września zgromadzi najwięcej pieniędzy, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną w tym roku przez projektanta mody Łukasza Jemioła.

Dodatkowo pomóc można wspierając inicjatywę „Wsparcie po starcie”. W jaki sposób? Robiąc zakupy w drogerii Natura lub kupując produkty firmy Oknoplast. Więcej o akcji na stronie: https://wsparciepostarcie.org.

Organizatorzy Kraków Business Run 2017: Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, Kiss Digital, Urząd Miasta Krakowa, ZIS.

_____________

Czytaj też:

Zamienią garnitury i szpilki na buty do biegania

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside