POLSKIE Maratony.PL  
04.12.2023.
Ponad 2500 zawodników wystartowało w 2. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym! Drukuj Poleć znajomemu
 2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
21 maja 2017 roku odbyła się druga edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. 

 

 

 

Jakub Kubiński

 

To największa impreza biegowa w Bydgoszczy, w ramach której rozegrano:

* bieg na 10 kilometrów

* półmaraton

* maraton drużynowy

* zawody rolkarskie (10 i 21 km)

* animacje sportowe dla dzieci i młodzieży

Druga edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zgromadziła ponad 2500 zawodników oraz kilkaset dzieci i okazała się ogromnym sukcesem. Doskonała atmosfera oraz setki kibiców sprzyjały do osiągania dobrych wyników na nowej, szybkiej trasie zawodów.

WITRYNA BIEGU

 2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
 2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Punktualnie o godzinie 10:00, po wystrzale Prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego, wystartowali biegacze na dystansie 10 kilometrów. Najszybciej trasę pokonał Paweł Ochal z Bydgoszczy, a najlepszą kobietą na mecie była Andżelika Dzięgiel z Torunia. Kwadrans później do rywalizacji wystartowali zawodnicy startujący w półmaratonie. Pierwszy na mecie zameldował się Mateusz Witkowski z Koszalina, a najszybszą panią była Małgorzata Szczęsna z Gdyni. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja wózkarzy oraz zawodników na rolkach (rozgrywana na dwóch dystansach: 10 i 21 km). W konkurencjach w miasteczku lekkoatletycznym brało udział kilkuset najmłodszych.

W strefach animacji przygotowanych przez PKO Bank Polski można było zobaczyć pokazy

pierwszej pomocy oraz skorzystać z porad zdrowotnych i dietetycznych. Do wspólnej zabawy zachęcali goście specjalni zawodów: Paweł Januszewski, Artur Partyka czy Krzysztof Łoniewski.

W ramach PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zostały rozegrane także dodatkowo Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia w Półmaratonie oraz Mistrzostwa Akademickie w biegu na 10 kilometrów.

Całości dopełnił Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji, który zgromadził kilka tysięcy odwiedzających.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas imprez biegowych sponsorowanych przez Bank zorganizowana została akcja charytatywna „biegnę dla...”. Zaangażowanie setek zawodników, którzy ukończyli biegi z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Ewy i Oli”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie 28-letniej Ewy i 59-letniej Oli.

Ewa w wyniku choroby nowotworowej straciła prawą rękę. Do codziennego funkcjonowania niezbędna jest jej lekka proteza. Ola zachorowała na nowotwór piersi, przeszła też poważną operację kręgosłupa. Szansą na lepsze funkcjonowanie jest dla niej specjalistyczny wózek elektryczny oraz rehabilitacja. Ewa jest podopieczną Fundacji „Avalon", Ola – Stowarzyszenia „Różowa wstążeczka”.

W 2016 r. w trakcie pierwszej edycji biegu w Bydgoszczy ponad 1000 biegaczy zaangażowało się w akcję charytatywną dla 2-letniej Lilki, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Dzięki temu dziewczynka otrzymała od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na operację serca.

Od 2013 r. odbyło się 270 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 287 beneficjentów kwotą ponad 3,8 mln zł.

Dodatkowo Bank zorganizuje w tym roku trzecią edycję PKO Biegu Charytatywnego. Sztafeta odbędzie się 16 września w 12 miastach Polski, również w Bydgoszczy na Stadionie Zawiszy. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli tam 2634 okrążenia. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy ruszą na początku września.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside