POLSKIE Maratony.PL  
25.09.2023.
10 LAT BIEGÓW NAD KANAŁEM BYDGOSKIM Drukuj Poleć znajomemu
10 lat biegania nad Starym Kanałem Bydgoskim
25 lutego uczcimy tę rocznicę zawodami w ramach Bydgoszcz Fan Maraton.

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzej Derfert

• redaktor naczelny serwisu POLSKIE Maratony.PL • dyrektor Nocnego Maratonu Kanału Bydgoskiego • organizator BFM • orkiestra  

Tak, to już 10 lat biegamy nad Starym Kanałem Bydgoskim albo organiTak, to już 10 lat biegamy nad Starym Kanałem Bydgoskim albo organizując się sami albo mając za partnera bydgoski Klub Sportowy Gwiazda. A wszystko zaczęło się od 100 Maratonu Dominika Drygalskiego, który oficjalnie nazywał się 1. Maratonem Kanału Bydgoskiego i odbył się 25 lutego 2007r. Zawody tak się spodobały, że już w lipcu tego samego roku miała miejsce ich druga edycja. Edycja trzecia w 2008r. była już rozgrywana w nocy i trawa do dziś pod nazwą Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego.zując się sami albo mając za partnera bydgoski Klub Sportowy Gwiazda. A wszystko zaczęło się od 100 Maratonu Dominika Drygalskiego, który oficjalnie nazywał się 1. Maratonem Kanału Bydgoskiego i odbył się 25 lutego 2007r. Zawody tak się spodobały, że już w lipcu tego samego roku miała miejsce ich druga edycja. Edycja trzecia w 2008r. była już rozgrywana w nocy i trawa do dziś pod nazwą Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego.

 

10 lat biegów nad Kanałem

Jubileuszowy Bieg 

w ramach Bydgoszcz Fan Maraton

wspomnienie Dwumaratonu Bydgoskiego i Nocnego Maratonu Kanału Bydgoskiego

  50. maraton Edmunda Jastrzembskiego

 

Jubileuszowy bieg odbędzie się 25.02.2017 sobota - ZAPISY - REGULAMIN

LICZNIK BIJE: do 28.01.17 - odbyło się 139 zawodów/maratonów, średnio 1,15 zawodów/miesiąc! Kto inny ma takie osiągnięcia?!

 Ten jubileuszowy bieg to głównie hołd dla Dwumaratonu Bydgoskieg, który w ogólnej liczbie 139 biegów miał ich aż 81, pozostałe biegi to BFM (47) i Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego (11).

 

10 lat biegania nad Starym Kanałem Bydgoskim

10 lat biegania nad Starym Kanałem Bydgoskim10 lat biegania nad Starym Kanałem Bydgoskim

W roku 2007 urodził się też Dwumaraton Bydgoski, bardzo niszowa impreza, ale skupiająca na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości, jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie! W ramach tego biegu organizowane były takie ekstrema jak Trójmaraton Bydgoski, Czteromaraton Bydgoski i Dziesięciomaraton Bydgoski. Robił to wszystko niezastąpiony Piotr Wojciechowski – Viper, przy naszej okazjonalnej pomocy.  Niestety z braku konkretnego wsparcia odpuścił w marcu 2014r., kiedy to odbył się ostatni dwumaraton.

 Organizowaliśmy też biegi ekstremalne na 90 i 100km!

 

 

W lutym 2014r. zaistniał Bydgoszcz Fan Maraton, koleżeńska impreza maratońska i nie tylko, bez wpisowego, medali i nagród za to przyciągająca nad kanał znajomych i nieznajomych biegaczy nie tylko z Bydgoszczy a z różnych miast Polski. Kiedy to piszę właśnie zakończyła się jego 47. edycja a pierwszy w klasyfikacji zawodnik pokonał w sumie niespełna 2.000 km.

Kto to wszystko wymyślał, podpowiadał i kusił. Ano jest taki kłopotliwy gość, Dominik Drygalski. Rzuci temat… a może zróbmy taki a taki bieg a ty człowieku teraz się martw i to organizuj.

10 lat biegania nad Starym Kanałem Bydgoskim10 lat biegania nad Starym Kanałem Bydgoskim

Główne postaci w tej całej organizacji to Piotr Wojciechowski, Andrzej Muszkowski (na stanowisku kierownika Gwiazdy), Dominik Drygalski rzecz jasna i moja skromna osoba. Oprócz nas przewinęło się jeszcze parę osób. Byli to Piotr Benecki-bennet i Bogdan Łabęcki, którzy zrobili też bardzo dużo dla tych biegów. Angażowali się też Marek Kociszewski-kocisz, Agnieszka Benecka, Basia Dombrowska, Adam Zięba i inni, których przepraszam, że nie wymieniam.

Dominik jeszcze raz dzięki, bo od Ciebie to wszystko się zaczęło i trwa…

 

Przydatne linki:

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego FB

Bydgoszcz Fan Maraton

Bydgoszcz Fan Maraton FB

Dwumaraton Bydgoski

1. Maraton Kanału Bydgoskiego

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside