POLSKIE Maratony.PL  
04.12.2023.
Oblężenie Twierdzy Modlin, czyli filmowy Runmageddon Drukuj Poleć znajomemu
fot. BikeLife
fot. BikeLife
Już w najbliższą sobotę na terenach Twierdzy Modlin pod Warszawą odbędą się kolejne zawody z cyklu Runmageddon. 

 

 

 

Marcin Dulnik
Rzecznik prasowy Runmageddon

Prawie 3000 uczestników tego ekstremalnego biegu weźmie udział w wersjach Classic na dystansie 12 kilometrów oraz Nocny Rekrut, na trasie o połowę krótszej. Impreza będzie miała filmowy charakter, bowiem trasa biegu będzie prowadzić przez miejsca, gdzie nagrywane były sceny do takich filmów jak: C.K. Dezerterzy, Killer, 1920 Bitwa Warszawska, Czas Honoru, Hans Kloss, Stawka większa niż śmierć. W zawodach wezmą udział m.in. Paweł Nastula, Paulina Holtz oraz Szymon Majewski. 

fot. BikeLife
fot. BikeLife
fot. BikeLife
fot. BikeLife

W najbliższą sobotę zapowiada się prawdziwe oblężenie podwarszawskiej Twierdzy Modlin. Oblegającymi będą spragnieni ekstremalnych wyzwań, uczestnicy kolejnej edycji Runmageddonu, którzy w liczbie prawie 3000 zjadą do Modlina, aby w atmosferze zabawy sprawdzić granice swoich możliwości. Okazji ku temu będą mieli dwie, gdyż organizatorzy zaplanowali rozegrać w ciągu jednego dnia biegi w dwóch różnych formułach. Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy Runmageddonu Classic, którzy zmierzą się z 12 kilometrowym dystansem i ponad 50 przeszkodami. Areną zmagań będą okoliczne bagna, rzeki i las, na których znajdzie się wiele naturalnych przeszkód.

fot. Ola Bulanowska
fot. Ola Bulanowska

W roli jednej z najtrudniejszej przeszkód w tej edycji Runmageddonu wystąpi sama forteca. Zawodnicy będą biegać m.in. po najdłuższym budynku w Europie, czyli liczących 2250m koszarach. Trasa poprowadzi również podziemiami Twierdzy, zahaczy o Redutę Napoleona, prochownię oraz areszt. Mury twierdzy i jej podziemia nie będą łatwą przeprawą i z pewnością utrudnią dotarcie do mety. Aby do niej dotrzeć, uczestnicy zmierzą się z lodem, ogniem i wodą, a także 4 metrowymi ścianami, których samodzielne pokonanie będzie niemal niemożliwe.

fot. BikeLife
fot. BikeLife

Na terenach Twierdzy Modlin nagrywane były sceny do wielu polskich filmów takich jak: Czas Honoru, C.K. Dezerterzy, Killer, 1920 Bitwa Warszawska i wielu innych. Dlatego organizatorzy przygotowali przeszkodę mentalną: „Co Ty wiesz o cytowaniu….”, której pokonanie będzie wymagało znajomości najsłynniejszych tekstów filmowych. Właściwe odgadnięcie, z jakiego filmu pochodzi cytat pomoże uczestnikom uniknąć karnej rundy i ciągnięcia betonowej trelinki. Filmowy Runmageddon będzie miał również odpowiednią obsadę, ponieważ wśród blisko 3000 zawodników z trasą Runmageddonu Classic zmierzą się także m. in. aktorka Paulina Holtz, olimpijczyk Paweł Nastula oraz satyryk i aktor – Szymon Majewski. Na trasach będzie można spotkać również prawdziwych rzymskich Spartan, bowiem znana z biegów ulicznych drużyna „Spartanie Dzieciom” zapowiedziała swój start w Classicu oraz udział w biegach dla najmłodszych.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą sobotę w Modlinie na trasie Runmageddonu znów bawić się będą tłumy zawodników. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Twierdzy Modlin, aby zobaczyć zmagania na bardzo ciekawym torze przeszkód w formule Classic i nocnym Rekrucie, podpatrzeć jak z trasą Runmageddonu KIDS radzą sobie najmłodsi, obejrzeć rywalizację w Runmageddon Games, odbyć przelot balonem a także wziąć udział w wielu konkursach i zabawach przygotowanych w strefie kibica.” – powiedziała Patrycja Kuś, koordynator Runmageddonu Warszawa.

Po zapadnięciu zmroku na trasę wyruszą uczestnicy Nocnego Runmageddonu Rekrut. Zaproponowana całkiem niedawno przez organizatorów, formuła ekstremalnej zabawy połączona z nocnymi ciemnościami, bardzo szybko zdobyła równie dużą popularność jak bieg rozgrywany w ciągu dnia. Około 1 500 osób będzie się starało pokonać wszechogarniające ciemności i ponad 30 przeszkód by dotrzeć do mety 6 kilometrowego biegu.

Swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 10 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 13:15. Na liście startowej Runmageddonu KIDS zapisanych jest już prawie 200 dzieci, kolejni chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS znajdującej się na terenie koszar.

 

***

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44km i ponad 140 przeszkód.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside