POLSKIE Maratony.PL  
25.09.2023.
Gdyńskie plaże areną pierwszego morskiego Runmageddonu Drukuj Poleć znajomemu
RUNMAGEDDON
RUNMAGEDDON
Przez cały najbliższy weekend, 21 i 22 maja na gdyńskiej plaży w Babich Dołach odbywać się będą kolejne zawody pod szyldem Runmageddonu.

 

 

 

 

 

Marcin Dulnik
Rzecznik prasowy Runmageddon

 

Organizatorzy przygotowali wersję Rekrut, a to oznacza, że ponad 2 500 zgłoszonych zawodników stawi czoła 30 przeszkodom rozstawionym na 6 kilometrowej trasie. Start do biegu odbywać się będzie w….morzu! Już na starcie będzie można obejrzeć aż kilometr trasy i czyhające na zawodników przeszkody. 

Jedna z nich sprawdzi umiejętność posługiwania się alfabetem Morse’a przez uczestników biegu. Silną reprezentację do biegu wystawią gospodarze, bowiem 1 400 startujących osób pochodzi właśnie z Pomorza. Pierwsi zawodnicy na trasę Runmageddonu Rekrut wyruszą o godzinie 9:00.

RUNMAGEDDON
RUNMAGEDDON
fot. BikeLife
fot. BikeLife
fot. BikeLife
fot. BikeLife

Najbliższa sobota i niedziela na plaży Babie Doły w Gdyni upłynie pod znakiem ekstremalnych wyzwań, czekających na uczestników kolejnej edycji Runmageddonu. Dotychczasowe trójmiejskie edycje tego biegu nieodłącznie kojarzyły się z morzem, ale dopiero w Gdyni odbędzie się pierwszy prawdziwie morski Runmageddon. Wszystko za sprawą umiejscowienia startu do tego ekstremalnego biegu. Na 6 kilometrową trasę Rekruta uczestnicy ruszać będą stojąc w morzu! Po raz pierwszy również, z linii startu zawodnicy od razu ujrzą aż kilometrowy odcinek trasy z czekającymi na nich przeszkodami. Będzie to z pewnością psychologiczny sprawdzian dla 1 800 biegaczy debiutujących w Runmageddonie.

Pomimo, że zawodnicy do biegu wyruszą stojąc w wodzie, zaraz po starcie na biegnących czekać będzie ściana ognia. Potem w myśl zasady Runmageddonu „Im gorzej tym lepiej”, będzie już tylko gorzej. Aby dotrzeć do mety, uczestnicy zmierzą się z lodem, ogniem i wodą, a także 4 metrowymi ścianami posiadającymi wszystko mówiącą nazwę „Komandos”. Oprócz morza i plaży, na trasie Runmageddonu Rekrut znajdą się również podbiegi i odcinki leśne. Jednak nawet tam, o tym że biegną w morskim Runmageddonie uczestnikom przypomni przeszkoda mentalna, na której aby uniknąć karnej rundy trzeba będzie wykazać się znajomością alfabetu Morse’a. Tutaj zresztą zawodnicy już zaskoczyli organizatorów, bowiem podczas ogłoszenia tej przeszkody na Facebooku, pojawiły się komentarze napisane właśnie w alfabecie Morse’a!

RUNMAGEDDON
RUNMAGEDDON

Tym razem na trójmiejską edycję Runmageddonu zapraszamy do Gdyni, a konkretnie na plaże w Babich Dołach. Na każdą edycję Runmageddonu staramy się przygotować nowe i jeszcze ciekawsze przeszkody, aby nikt ze startujących w kolejnych zawodach nie mógł narzekać na nudę. Fanów biegów ekstremalnych, którzy do Gdyni przyjadą z całej Polski czeka niezwykłe doświadczenie, bowiem wezmą udział w pierwszym w historii naszego biegu – morskim Runmageddonie. Już sam start dostarczy im niezapomnianych wrażeń i przeżyć, a na trasie czekać będzie jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek. Przecież hasło: „Koniec świata nudnych biegów” zobowiązuje! Świetna zabawa czeka nie tylko startujących w Rekrucie zawodników, ale wszystkich którzy zdecydują się odwiedzić nas na plaży w Babich Dołach. Dla kibiców przygotowaliśmy szereg atrakcji, m.in. Festiwal Foodtrucków czy strefa Challenge, w której będziemy wyłaniać największego kozaka po tej stronie Bałtyku, a na zwycięzców czekać będą nagrody od „Just7gym”. – powiedział Krzysztof Żmijewski, dyrektor Runmageddonu Gdynia

Przez dwa dni trwania Runmageddonu Gdynia, swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 10 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie codziennie w godzinach od 11:00 do 12:30. Na liście startowej Runmageddonu KIDS zapisanych jest już 150 dzieci, kolejni chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS.

***

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44km i ponad 140 przeszkód.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside