POLSKIE Maratony.PL  
06.02.2023.
Zimowy Rajd 360 Stopni , coraz bliżej! Drukuj Poleć znajomemu
 Zimowy Rajd 360 Stopni
Zimowy Rajd 360 Stopni
Sylwester za pasem i dlatego Team 360 Stopni składa Państwu życzenia Do Siego roku 2014. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przypomnieli o zbliżającym się sportowym wydarzeniu, które odbędzie się na początku lutego (4-9.02) na Mazurach, w Puszczy Boreckiej.

 

 

 

 

Igor Błachut

 

Zimowy Rajd 360 Stopni jest zaliczany do klasyfikacji Adventure Racing Euro Series – to odpowiednik Pucharu Europy. Czteroosobowe ekipy mieszane będą miały do pokonania dystans ok. 350 km. Głównie na rowerze, ale będą także odcinki piesze, biegówkowe, a także trzeba wykazać się umiejętnością powożenia psimi zaprzęgami oraz radzenia sobie z zadaniami wysokościowymi. To najważniejsze wydarzenie pod względem prestiżu, jednak nie tylko tak długie dystanse kuszą uczestników. Krótka trasa mierzy ok. 120 km i przewiduje start dwójek. Novum w repertuarze Zimowego Rajdu jest najkrótsza z tras – 40 km – na biegówkach i pieszo. Każdy z wyścigów to sprawdzian nie tylko dla wydolności i charakteru, ale i dla pomyślunku – zawody bowiem odbywają się na orientację.

- Zimowy Rajd Przygodowy 360 Stopni w tym roku rozgrywany jest na mroźnej północy Polski, czyli w Puszczy Boreckiej i jej okolicach - mało znany fragment Polski, ale zasługujący na bliższą znajomość. Piękna puszcza, w której morenowe wzgórza oddzielają od siebie małe jeziora i trzęsawiska i po której biegają na wolności stada żubrów… W lutym (4-9 lutego) dołączą do nich uczestnicy Rajdu. Puszcza to nie jedyna atrakcja; jak zwykle postaramy się wykorzystać także okoliczna architekturę, by z jej wykorzystaniem zbudować zadania specjalne na trasę Rajdu. Na pewno w związku z tym pojawi się wysadzony pod koniec wojny kolejowy wiadukt w okolicach miejscowości Kruklanki; piękny, wysoki i wymarzony z punktu widzenia projektantów zadań linowo-wspinaczkowych obiekt. Jak co roku, przygotowujemy także coś wyjątkowego i unikalnego dla uczestników trasy długiej. Zeszłej zimy podczas organizowanych przez nas mistrzostw Europy był to odcinek konny; tym razem zadaniem zawodników będzie powożenie psim zaprzęgiem! – zapowiada dyrektor zawodów, a na co dzień komentator Eurosportu, Igor Błachut.

Obecnie na listę startową trasy długiej wpisało się jedenaście, a na krótką piętnaście ekip z zawodnikami z Polski, Niemiec, Czech, Finlandii, Rosji, Ukrainy, Łotwy i Estonii.

Wszystkie szczegóły odnośnie Zimowego Rajdu 360 Stopni można znaleźć na stronie www.team360.pl. Warto przypomnieć fakt, że do końca grudnia obowiązuje zniżka na wpisowe.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają ochotę spróbować swoich sił – a do tego lubią wyzwania niezwykłe i malowniczą przyrodę Mazur. To wszystko gwarantujemy!

 

Kontakt:

Dariusz Urbanowicz (prasa): +48 696 878 777 durbanowicz@team360.pl
Igor Błachut (dyrektor): +48 609 933 555 iblachut@team360.pl

Organizator: Team 360 Stopni.

Patron: Powiat Giżycki.

Sponsorzy: Rekwar, Timex, Nutrend, Polisport, Wheeler.

Media: Radio Olsztyn, UWM FM, Onet Sport - Eurosport.com, SportKlub, Poznaj Świat, Magazyn NTN Snow & More, Skipol.pl, W Podróży, Sleepmonsters.com, Raidaventura.org, Napieraj.pl, Maratony24.pl, POLSKIE Maratony.PL, Ultrabiegi.pl, Tri-fun.pl, Biegi-gorskie.pl, Outdoor Magazyn, Zona Urbana. 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside