POLSKIE Maratony.PL  
15.06.2024.
XXI BIEG EUROPEJSKI POD HASŁEM „TERAZ CZECHY” Drukuj Poleć znajomemu
Bieg Europejski
Bieg Europejski
W sobotę, 6 kwietnia 2024 r. odbędzie się XXI edycja Biegu Europejskiego, który rozpoczął swą historię w roku podpisania Traktatu Aneksyjnego, na mocy którego Polska wstąpiła do Unii Europejskiej.  

 

 

 

 

Małgorzata Krzyścin

 

Bieg Europejski
Bieg Europejski
Bieg Europejski
Bieg Europejski

Tradycyjnie start odbędzie się na Rynku, ale tym razem zawodniczki i zawodnicy wyruszą w 10 km trasę ulicami Gniezna godzinie wcześniej, o 16:00.

W tym roku świętujemy pod hasłem „Teraz Czechy”, a na grafikach biegowych pojawił się m.in. Most Karola oraz Zamek na Hradczanach. Pokazując zabytki Czech chcemy przybliżyć kulturę
i historię naszych sąsiadów - Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie, a także Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Tegoroczna edycja Biegu Europejskiego przypada w Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju także dodatkowo tym wydarzeniem promujemy najbardziej dostępną i chyba najstarszą dyscyplinę sportową jaką jest bieganie. Na gnieźnieńskim Rynku pojawią się także byli olimpijczycy: Małgorzata Sobańska, Karolina Nadolska, Kamila Gradus, Tomasz Szymkowiak i Jan Huruk –
powiedział Andrzej Krzyścin, Dyrektor Biegu Europejskiego.   
 
Podobnie jak w ubiegłym roku zainteresowanie jest duże, a limit miejsc na XXI Bieg Europejski musiał zostać zwiększony. Zapisanych jest już blisko 1100 uczestników, a na chętnych czeka jeszcze ostatnich 100 pakietów startowych. W ramach biegu głównego dodatkowo rozegraną zostaną Mistrzostwa Polski Ciepłowników, na które już dziś zapisało się ponad 100 osób z branży ciepłowniczej z całej Polski.
 
Bieg Europejski to marka i wizytówka Gniezna. Mam ogromną przyjemność aktywnie w nim uczestniczyć - w tym roku po raz ostatni jako Prezydent Gniezna, dodaje Tomasz Budasz.
 

Bieg Europejski
Bieg Europejski
Bieg Europejski
Bieg Europejski

Jak co roku, dla zwycięzców w różnych kategoriach przygotowane zostały nagrody, w tym rzeczowe od naszego partnera – firmy Altom, a każdy z zawodników po przekroczeniu mety uhonorowany zostanie pamiątkowym medalem na awersie którego znalazł się zarys mapy Czech wraz z wizerunkiem Zamku na Hradczanach.

Miasteczko biegowe na gnieźnieńskim Rynku otwarte będzie już od godziny 13:00 kiedy to sponsorzy strategiczni: Velux i Bridgestone otworzą swoje strefy z atrakcjami przygotowanymi dla całych rodzin. W związku z tym, że główną misją Biegu jest promocja biegania wśród mieszkańców regionu oraz popularyzowanie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej również wśród najmłodszych, jak co roku organizowany jest Bieg Przedszkolaka. W sobotę 6 kwietnia o godzinie 14:15 dzieci wezmą udział we wspólnej biegowej zabawie by zdobyć pamiątkową koszulkę, medal oraz upominek. Patronat nad Biegiem Przedszkolaków objęło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Szczegóły wraz z regulaminem biegu są dostępne na stronie www oraz Facebooku Biegu Europejskiego.

www.biegeuropejski.pl                                                                

facebook.com/biegeuropejskigniezno                                 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside