POLSKIE Maratony.PL  
30.05.2024.
#WartoByćZielonym – zielony medal 15. Poznań Półmaratonu! Drukuj Poleć znajomemu
15. Poznań Półmaraton
15. Poznań Półmaraton
Ma 7 cm średnicy, grubość 5 mm i waży ok. 150 gramów – oto medal dla uczestników 15. Poznań Półmaratonu.

 

 

 

 

 

 

Monika Prendke

 

W tym roku partnerem imprezy dla 8 tysięcy biegaczy jest Warta Poznań. Tegoroczną, piętnastą już edycję Poznań Półmaratonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji organizują wspólnie z Wartą Poznań. 

Porozumienie w tej sprawie zawarto jeszcze ubiegłej jesieni, wroku 110-lecia istnienia najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski. Motywem przewodnim biegu jest hasło #WartoByćZielonym i ma ono połączyć sportową rywalizację z troską o środowisko naturalne.

Na medalu umieszczono charakterystyczną literę „W” z herbu Warty Poznań, lata 1929 i 1947 przedzielone gwiazdką, a będące upamiętnieniem sezonów, w których piłkarze „Zielonych” zdobywali mistrzostwo Polski. Jest też hasło #WartoByćZielonym.

- Zielony kolor, który pojawi się w tym roku na półmaratońskim medalu, kojarzy się oczywiście z barwami naszego partnera, Warty Poznań. Chcemy jednak, by kojarzył się również z działaniami na rzecz środowiska naturalnego, które podejmujemy, organizując nasz bieg. Liczę na to, że każda kolejna edycja naszej imprezy będzie bogatsza o nowe proekologiczne pomysły i rozwiązania – mówi dyrektor 15. Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko.

15. Poznań Półmaraton
15. Poznań Półmaraton
15. Poznań Półmaraton
15. Poznań Półmaraton

Medale, które z zawisną na szyjach uczestników poznańskiego półmaratonu, są wykonane ze stopu metali i mają złote wykończenie oraz zielony akcent. Na brzegach są wypełnione przezroczystą emalią jubilerską i pokryte bezbarwnym lakierem. Mają okrągły kształt, a w koło został wpisany prostokąt. Całość ma nieregularną powierzchnię na kilku poziomach. Wszystko to sprawia, że medal prezentuje się atrakcyjnie i z pewnością będzie wspaniałą pamiątką dla uczestników biegu.

- Warta Poznań jest zielonym klubem, któremu bliskie są wszelkie działania mające na celu ochronę środowiska. Cieszymy się, że coraz więcej osób zauważa, że życie w zgodzie z naturą jest możliwe na różnych płaszczyznach - także tych sportowych. W tym roku wspólnie z POSiR zadbamy o to, aby bieg był jak najbardziej „zielony” i mamy nadzieję, że w kolejnych latach wprowadzone proekologiczne rozwiązania staną się standardem – podkreśla Jarosław Żubka, pełnomocnik Zarządu Warty Poznań ds. ESG i wizerunku.

Na starcie 15. Poznań Półmaratonu stanie ok. 8 tysięcy uczestników. Bieg jest zaplanowany na 16 kwietnia br. Jednym z rozwiązań przyjaznych środowisku będzie wykorzystanie podczas impezy biodegradowalnych kubków i serwowanie w nich kranówki. Kolejne proekologiczne rozwiązania POSiR i Warta przedstawią już niedługo.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside