30.05.2024.
Poznań Półmaraton – #WartoByćEko Drukuj Poleć znajomemu
15. Poznań Półmaraton
15. Poznań Półmaraton
Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton. Organizatorzy imprezy, która odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku, jeszcze mocniej postawią na ekologię.

 

 

Monika Prendke

Na zdjęciu: Łukasz Miadziołko - Dyrektor 15.Poznań Półmaratonu oraz Bartosz Wolny, prezes zarządu Warty Poznań S.A.

Partnerem biegu, na zaproszenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, jest Warta Poznań SA. Będzie bardziej zielono i to nie tylko z racji barw klubowych Warty Poznań. Klub piłkarski, który w 2022 roku świętuje 110-lecie istnienia, stawia na rozwiązania łączące rywalizację sportową z troską o środowisko.

 

15. Poznań Półmaraton
15. Poznań Półmaraton

- Poznańskie imprezy biegowe starają się zmieniać po to, by ich organizacja stanowiła jak najmniejsze obciążenie dla środowiska. Już od kilku edycji półmaratonu i maratonu serwujemy zawodnikom na trasie kranówkę i zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków. Teraz chcemy zrobić kolejne kroki w stronę bycia eko. Zielone doświadczenia Warty na pewno nam w tym pomogą – zauważa dyrektor 15. Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko.

Porozumienie o współpracy przedstawiciele POSiR i Warty Poznań SA podpisali w jednym                            z najbardziej zielonych zakątków naszego miasta - Palmiarni Poznańskiej.

- Sam biegam, więc mam świadomość, z jakimi problemami borykają się biegacze w różnych porach roku. Zanieczyszczone powietrze, zaśmiecone lasy – to problem ogólnopolski. Rola ekologii w bieganiu nie jest abstrakcją, dlatego chcemy dzięki kooperacji z POSiR zrobić ważny krok w kierunku coraz bardziej „zielonych” imprez biegowych i sportowych. Wspólnie będziemy inspirowali dużą społeczność i wyznaczali standard, który realizujemy także w Warcie Poznań i staramy się być coraz lepsi z każdym sezonem. Jednym słowem warto być eko – mówi Bartosz Wolny, prezes zarządu Warty Poznań SA.

W ramach organizacji przyszłorocznego biegu planowane są dodatkowe wydarzenia, takie jak sadzenie drzew czy sprzątanie poznańskich terenów zielonych przez sympatyków biegania.                        O działaniach opatrzonych hasłem #WartoByćEko będziemy informowali na bieżąco.

Link do VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=npvKvCU2K-U

Zapisy – co, gdzie, kiedy?

Możliwość zapisów na 15. Poznań Półmaraton została uruchomiona w środę 14 grudnia. Jak zawsze zgłoszenia są przyjmowane za pomocą formularza dostępnego na stronie https://halfmarathon.poznan.pl/. Osoby, które nie będą zwlekały z zapisem, mogą liczyć na korzystniejszą cenę pakietu startowego. Do 3 stycznia będzie on kosztował 130 zł. Od 4 stycznia do końca lutego cena wzrośnie do 150 zł. Osoby zapisujące się w przedziale od 1 do 16 marca zapłacą 170 zł. Od 17 marca do 13 kwietnia cena pakietu wyniesie 200 zł, a w piątek i sobotę poprzedzającą półmaraton 230 zł. Chętni do zakupu koszulki startowej muszą do ceny pakietu doliczyć 50 zł.

Limit startujących w 15. Poznań Półmaratonie to 8 tysięcy biegaczy. Zapraszamy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside