POLSKIE Maratony.PL  
04.12.2023.
Mount Everest… po schodach. Niezwykłe wyzwanie w środku stolicy! Drukuj Poleć znajomemu
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Już w sobotę 9 lutego rozpocznie się piąta edycja jedynego w Polsce 24-godzinnego biegu po schodach – Marriott Everest Run.

 

 

 

 

Marta Tittenbrun

Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run

 

 

Zawodnicy po raz kolejny będą się mierzyć z własnymi wyzwaniami. Komu uda się wejść na Mount Everest, a kogo zadowoli Kasprowy Wierch? W najbliższy weekend u podnóża najwyższego szczytu świata stanie blisko 250 osób. Bez butli z tlenem, bez raków i w krótkich spodenkach. Warszawski Hotel Marriott piąty raz będzie gospodarzem 24-godzinnego wyzwania, którego symbolicznym celem jest zdobycie Mount Everestu. Aby tego dokonać, zawodnicy muszą wspiąć się na szczyt klatki schodowej 65 razy, pokonując każdorazowo 42 piętra. Wysokości największej góry na świecie odpowiada wysokość 2 730 pięter Hotelu Marriott. Po każdym wejściu – zjazd windą. I od nowa.

Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run

Nasza impreza jest pozbawiona rywalizacji czasowej. Co prawda udostępniamy listę rankingową, klasyfikujemy zawodników według liczby wejść, ale podkreślamy, że najważniejsze jest zmierzenie się ze swoim indywidualnym celem. Jako wyzwanie można sobie postawić Kilimandżaro (44 wejścia), Kasprowy Wierch (15 wejść) czy nawet Łysicę (5 wejść) – mówi Marta Tittenbrun, organizatorka Marriott Everest Run.

Marriott Everest Run rozpocznie się 9 lutego (sobota) o godz. 9:00 i potrwa maksymalnie 24 godziny. Zawodnicy będą startować w pięciu grupach czasowych. Na starcie staną zawodnicy indywidualni oraz czteroosobowe sztafety.

Na liście startowej znajdują się między innymi: Patrycja Bereznowska – mistrzyni świata w biegach 24- i 48-godzinnych, Jarosław Gawrysiak – himalaista czy Irina Hulanicka – rekordzistka Maratonu Warszawskiego z 1985 roku!

Organizatorem biegu jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK, która zainicjowała akcję „Biegamy po schodach” – cotygodniowe treningi na schodach warszawskich wieżowców. Impreza ma wymiar dobroczynny: wpisowe każdego uczestnika – w wysokości min. 100 zł – zostanie w całości przekazane na realizację działań Fundacji. Gospodarzem biegu jest Hotel Marriott w Warszawie.

Wszelkie informacje na temat biegu dostępne są na stronie www.everestrun.pl oraz na Facebooku (www.facebook.com/BiegiNaEverest).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside