11.12.2018.
Advertisement
Bydgoszcz na celowniku Imperium Drukuj Poleć znajomemu

STAR FORCE 2010
fot. archiwum
Star Force – dlaczego na portalu biegowym? Powód pierwszy. W maratonach czy w innych biegach długodystansowych startują ludzie w wieku od 18 lat, do … aż sił wystarczy. Jednak najliczniejszą grupę wiekową wśród biegaczy stanowią ludzie w piątej dekadzie życia a więc w wieku 40. do 50. lat. Ile mieli lat, gdy na ekrany weszła pierwsza, czyli czwarta część „Star Wars – Nowa Nadzieja”? No właśnie, mieliśmy wtedy od 7. do 17. lat a więc byliśmy w wymarzonym wieku na odbiór tej sztuki i związane z tym emocje i niewypowiedziane do dziś przeżycia. Powód drugi. Nie tylko samym bieganiem żyjemy, może warto wrócić tym swoistym wehikułem czasu w tamte lata.

 

STAR FORCE 2010
fot. archiwum
Bydgoszcz, 11 wrzesień 2010 r. – Nieco ponad trzy dekady temu świat ujrzał drugą – i przez wielu uważaną za najlepszą – część sagi George Lucasa: „Imperium kontratakuje”. Z tej okazji w Bydgoszczy odbędzie się druga, specjalna edycja StarForce 2010. Star Force – to wielki zlot miłośników Gwiezdnych Wojen. Uświetni ją swoją obecnością odtwórca roli jednego z najbardziej znanych czarnych charakterów w historii kina, Dartha Vadera – David Prowse.

Wszystkich chętnych poznania potęgi Mocy (i nie tylko) nie może zabraknąć na paradzie fanów, która przemaszeruje ulicami Bydgoszczy, otwierając imprezę. Kolejne atrakcje będą czekać w centrum kongresowym „Opera Nowa” i na Wyspie Młyńskiej, a wśród nich m.in. pieczołowicie wykonane modele statków z uniwersum Star Wars autorstwa braci Kulesza, pojedynki na miecze świetlne, a także spotkanie ze Staszkiem Mąderkiem, reżyserem „Stars in Black” i Jackiem Drewnowskim, redaktorem Star Wars - Komiks. StarForce 2010 to także walki robotów, zabawa w rysowanie największego komiksu świata, oraz gry i quizy dla najmłodszych adeptów Mocy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej imprezy.

Organizatorami StarForce 2010 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Bydgoszcz, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy członków Legionu 501 (Polish Garrison), Rebel Legionu (Eagle Outpost) i fanklubów Star Wars
z Bydgoszczy i Torunia. Patronat nad imprezą sprawuje Polska Organizacja Turystyczna.

StarForce 2010 współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

StarForce 2010 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars.


© 2010 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization

 
« poprzedni artykuł
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside