POLSKIE Maratony.PL  
04.12.2023.
Poland Business Run 2018 już w niedzielę. Pobiegnie ponad 23,5 tys. osób Drukuj Poleć znajomemu
Poland Business Run
Poland Business Run
W niedzielę, 2 września, o godz. 10:30 jednocześnie w 9 miastach Polski rusza 7. edycja charytatywnego biegu Poland Business Run.

 

 

 

 

Izabela Pisarek

Biznesowa sztafeta cieszy się coraz większym zainteresowaniem – tym razem weźmie w niej udział aż 23,5 tys. osób, czyli o 3,5 tys. więcej niż rok temu. 5-osobowe drużyny złożone m.in. z pracowników polskich firm i korporacji pomogą niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom biegu. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania dystans ok. 3,8 km.

Poland Business Run
Poland Business Run
Poland Business Run
Poland Business Run
Chęć pomocy, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników Poland Business Run z każdą edycją rośnie. Najwięcej, bo aż 6 tys. biegaczy stanie na starcie w Krakowie. W Poznaniu i Warszawie pobiegnie po 3,5 tys. osób, w Katowicach 3 tys., a w Łodzi 2,5 tys. Nieco mniej zawodników wystartuje w sztafetach w Gdańsku, Lublinie oraz Rzeszowie, który w tym roku debiutuje jako gospodarz Poland Business Run.
 

Impreza od samego początku łączy pomaganie, promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Występ w Poland Business Run to dla wielu firm już coroczna tradycja. 

– Pracownicy dobierają się w 5-osobowe drużyny i wspólnie trenują, przygotowując się do biegu. Na starcie ramię w ramię stają managerowie, członkowie zarządu i pracownicy różnych działów, a osoby, które nie biegną, organizują transparenty i firmowy doping. Uczestnicy cenią nasz bieg za możliwość integracji, dobrą zabawę, a przede wszystkim poczucie, że wspólnie robimy coś dobrego – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Pobiegną nie tylko drużyny z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy mniejszych przedsiębiorstw, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz, pomożesz”, ponieważ celem organizatora – Fundacji Poland Business Run – jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. 

– Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ceny profesjonalnych protez wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Taki koszt przekracza możliwości finansowe wielu osób, a bez sprzętu ortopedycznego czy kompleksowej rehabilitacji powrót do życia sprzed wypadku lub choroby jest praktycznie niemożliwy. Właśnie w takich sytuacjach pomaga nasza Fundacja. Od pierwszej edycji biegu udało się już zmienić życie ponad 350 osób – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Ogromnie się cieszymy, widząc, że z roku na rok dołącza do nas coraz więcej biegaczy, którym nie jest obojętny los osób z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki temu nasi beneficjenci mogą nie tylko wrócić do codziennych zajęć, ale realizować swoje marzenia – dodaje organizatorka.

Dowodem na to, że Poland Business Run naprawdę “stawia na nogi” swoich podopiecznych, jest fakt, że w biegu startują również osoby, które wcześniej były jego beneficjentami. W Gdańsku po raz kolejny pobiegnie Mateusz Pędziwiatr, a w Łodzi Kamil Aleksejew, którym Fundacja dofinansowała protezy w poprzednich latach. W tej edycji, po raz pierwszy w historii sztafety, wezmą także udział osoby będące jednocześnie tegorocznymi beneficjentami – w Lublinie Mariusz Zieliński, który w wyniku wypadku stracił nogę, a w Katowicach Igor Woźniak, który urodził się bez prawej ręki. 

W każdym z miast 5-osobowe drużyny wystartują punktualnie o 10:30. Około 12:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na teren imprezy organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, nie tylko osoby, które biorą udziału w biegu – na miejscu zaplanowano dla wszystkich ciekawe atrakcje. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside