POLSKIE Maratony.PL  
26.02.2024.
Kolejne zimowe wejście na Everest w centrum Warszawy! Drukuj Poleć znajomemu
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
W weekend 20-21 stycznia ponad 200 śmiałków ruszy na kolejną ekstremalną ekspedycję, której celem jest zdobycie najwyższego szczytu świata.

 

 

 

 

Marta Tittenbrun
koordynator Marriott Everest Run

Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run, czyli 24-godzinny bieg po schodach, odbędzie się po raz czwarty w samym centrum Warszawy. Aby dotrzeć na szczyt Everestu, trzeba 65 razy pokonać 42 piętra. Komu się uda?
Marriott Everest Run to nietypowa impreza biegowa, podczas której głównie się chodzi. I jeździ windą. Uczestnicy mają maksymalnie 24 godziny, aby osiągnąć swój cel – zdobyć Mount Everest lub dowolnie wybraną przez siebie górę. Podczas pojedynczego wejścia trzeba pokonać 42 piętra 5-gwiazdkowego Hotelu Marriott. W dół biegacze poruszają się windą. Aby osiągnąć wysokość Dachu Świata, trzeba tę trasę pokonać 65 razy. Zawodnicy zdobywają szczyty indywidualnie lub w 4-osobowych sztafetach. Impreza rozpocznie się w sobotę 20 stycznia o godz. 9:00, a zakończy po 24 godzinach.

 

Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run

Przez cały czas trwania Everest Runu uczestnicy będą mogli korzystać ze Strefy Regeneracji na terenie klubu Holmes Place. Do ich dyspozycji będą prysznice, basen, jacuzzi, sala do odpoczynku, a fizjoterapeuci z Kliniki Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej „Dr Łokieć” przez 24 godziny będą masować zbolałe mięśnie biegaczy. W ramach pakietu startowego każdy otrzyma ciepły lunch w restauracji Champions. Okoliczności może nieco odbiegają od tych w Himalajach, ale współzawodnictwo ponad 200 biegaczy gwarantuje, że wspinaczka będzie się odbywać w warunkach niemal beztlenowych!

Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run
Marriott Everest Run

Aktualnym rekordzistą imprezy jest Jakub Niedźwiadek, który podczas zeszłorocznej edycji wspiął się na szczyt Hotelu Marriott 105 razy, osiągając tym samym wysokość 14 332,5 metra, co stanowi ponad 160% Everestu. W 2017 roku wszyscy zawodnicy pokonali razem 363 174 pięter Hotelu Marriott, dzięki czemu osiągnęli wysokość 1 180 315,5 metrów, czyli razem wspięli się na Mount Everest ponad 133 razy!

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK – organizacja pożytku publicznego, której działania to przede wszystkim podnoszenie jakości dostępnych usług ratowniczych i służenie społeczeństwu w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa. Everest Run to impreza o charakterze charytatywnym – organizatorzy są wolontariuszami, a cały dochód z biegu zostaje przeznaczony na cele statutowe Fundacji.

Wszelkie informacje na temat biegu dostępne są na stronie www.everestrun.pl oraz na Facebooku (www.facebook.com/BiegiNaEverest). Pytania można zadawać mailowo, wysyłając je na adres biuro@everestrun.pl.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside