POLSKIE Maratony.PL  
25.09.2023.
12. Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego Drukuj Poleć znajomemu
Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce!

 

 

 

Andrzej Derfert

 

Zawody są kultowe bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie! Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim pośród częstych tu zabytków hydrotechniki rodem z XVIII wieku.

To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie liczne atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.

Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe odlewane medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe profesjonalne numery startowe elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 10. dystansach!

Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy i Białorusi.

Unikalna sceneria bydgoskiego parku, położonego wzdłuż unikatowego zabytku hydrotechniki, promuje nasze Miasto od strony wodnych tradycji, atrakcji turystycznych i gościnności, którą powitani zostaną przybyli, nieraz z odległych stron świata goście.

12 edycja tych zawodów odbędzie się 17.06 br. Rozpoczynamy o 19:30 koncertem zespołu SIELSKA, następnie losujemy wśród wszystkich uczestników srebrną monetę od GOLDENMARK i profesjonalny rower od UNIBIKE! Po tych atrakcjach o godz. 21:00 startujemy na jednym z 10 dystansów do wyboru.

Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy (do 28.05)

Dyrektor zawodów Andrzej Derfert

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside