POLSKIE Maratony.PL  
28.09.2022.
18 września dniem walki – bieg Men Expert Survival Race w Poznaniu Drukuj Poleć znajomemu
fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik
W niedzielę, 18 września, aż 4,5 tys. śmiałków zmierzy się z przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów biegów Men Expert Survival Race. 

 

 

 

 

 

Krzysztof Rojek

 

fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

Ostatnia w tym roku odsłona cyklu tej ekstremalnej imprezy biegowej będzie miała miejsce w okolicach Toru Malta w Poznaniu. Na miejscu czekają zarówno atrakcje dla uczestników, jak i dla kibiców.

W tym roku pierwszy bieg z cyklu Men Expert Survival Race odbył się we Wrocławiu, gdzie przyciągnął rekordowe 5,5 tys. uczestników, co uczyniło go największą imprezą tego typu w Polsce. Podczas kolejnej, warszawskiej odsłony wydarzenia głodni wrażeń Survivalowcy musieli zdobyć Cytadelę. W końcu przyszedł czas na ukoronowanie sezonu w Poznaniu, gdzie do walki z przeszkodami stanie 4,5 tys. uczestników, czyli aż o 1,5 tys. więcej niż w ubiegłorocznej edycji!

Dla biegaczy…

fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

W biegach Men Expert Survival Race może wziąć udział każdy, bez względu na predyspozycje psychofizyczne. Wszystko dzięki trzem poziomom trudności trasy przygotowanym przez organizatorów. Początkujący biegacze mogą zmierzyć się z trasą STARTER, liczącą 3 km i minimum 15 przeszkód. Na bardziej zaawansowanych wojowników czeka trasa WARRIOR, czyli dystans 6 km i przynajmniej 30 przeszkód. Z kolei poszukiwacze najbardziej ekstremalnych wrażeń mają szansę na  pokonanie trasy MACHINE, obejmującej aż 50 przeszkód na dystansie 12 km! Bieg Men Expert Survival Race to jednak, przede wszystkim, widowiskowe przeszkody – zarówno nowe, jak Maglownica oraz Ogień, ale i ulepszone wersje dotychczasowych utrudnień. – Do przeszkód cieszących się największą popularnością należy zdecydowanie Quarter Pipe 2.0, czyli kultowa, 4-metrowa rampa. Jesteśmy przekonani, że dużą frajdę poznaniakom sprawi również Slip and Slide, czyli 100-metrowa zjeżdżalnia, którą zamieścimy na stoku Malta Ski – mówi Dawid Lewandowski, organizator Men Expert Survival Race.

Na śmiałków, którzy podejmą wyzwanie i staną na starcie Men Expert Survival Race czeka pakiet zapewniany przez organizatorów – m.in. koszulka z nowym wzorem, opaska motywująca do dalszych treningów, a na mecie – unikalny medal potwierdzający pokonanie trasy.

… i dla kibiców

fot. Maksym Rudnik
fot. Maksym Rudnik

Podczas całodziennej imprezy Men Expert Survival Race będzie aktywna Strefa Festiwalowa, w której czekać będą atrakcje rekreacyjne, kulinarne, jak i wyzwania z nagrodami przygotowanymi przez organizatorów oraz sponsorów imprezy. Nie lada gratką dla najmłodszych Survivalowców będzie m.in. mini tor przeszkód, który skutecznie rozładuje ich nieskończone pokłady energii. Organizatorzy uruchomili też konkurs na relację video z imprezy, w którym zwycięzca może wygrać 1000 zł w gotówce. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie biegu. Bardzo ważnym aspektem imprezy Men Expert Survival Race jest również jego cel charytatywny. Część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych kolejny rok z rzędu zostanie przekazana na rzecz Lenki Cholewy - podopiecznej fundacji Caritas.

 

Rozkład jazdy - Poznań

Wydarzenie Men Expert Survival Race w Poznaniu odbędzie się w niedzielę, 18 września przy ul. Termalnej 142. Trasa przebiegać będzie w pobliżu Toru Regatowego Malta, Term oraz terenów leśnych. Szczegółowa mapa trasy biegu zostanie udostępniona wkrótce na stronie biegu. Pierwsza fala biegaczy wystartuje o 9:00, a ostatnia o godzinie 18:00. Pakiety startowe będzie można odebrać w biurze zawodów mieszczącym się w Termach Maltańskich przy ul. Termalnej 1, które czynne będzie także na dzień przed imprezą, 17 września, w godzinach 10:00 -19:00. Dekoracja zwycięzców z poszczególnych kategorii odbędzie się: MACHINE/ANIMAL – 14:00, WARRIOR/STARTER – 18:00. Wręczenie nagród jest ostatnim punktem imprezy.


Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race można znaleźć na stronie www.menexpertsurvivalrace.pl lub na fanpage’u wydarzenia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside