POLSKIE Maratony.PL arrow Polscy Maratończycy 100+  
14.07.2024.
Najnowsze podsumowania Bednarza. Również apel! Drukuj Poleć znajomemu
Polska 100+ 2013
Polska 100+ 2013
Oto zaktualizowana lista Polskich maratończyków Jurka Bednarza. Jednak tak, jak najlepiej przygotowany maraton z imponująca pulą nagród nie odbędzie się, gdy zabraknie uczestników, tak owa lista nie jest miarodajna, wiarygodna i prawdziwa. Pozostaje ona jednak mocno nieaktualna a Jurek apeluje do maratończyków o zgłaszanie odbytych zawodów.

 

 

 

Identycznie jest z ostatnim albumem „Leksykon Polskich Maratończyków”. To pięknie i solidnie wydane dzieło, brawo za pomysł i jego realizację. Ale znów niepełne, wydawcy zadbali, aby czołówkę polskich maratończyków, obecnych i byłych można było tam znaleźć. Natomiast zwykli biegacze mieli szansę na zaistnienie w leksykonie, tylko po indywidualnym zgłoszeniu, co było bezpłatne.

Rodzi się pytanie, czy taki leksykon albo lista Bednarza może być pełna? Nie! Bo brak jeszcze systemu, który rejestrowałby w jakiś sposób starty w maratonach w kraju i za granicą Polaków. Poza tym jest wiele maratonów towarzyskich, maratonów bez atestu trasy, no właśnie czy takie biegi też się mają liczyć? Padły słowa krytyki pod adresem Polska 100+ Jurka. Ale sam autor mówi: Bawmy Się!

Jeśli chcemy wszyscy bawić się w 100+, na wzór innych państw, gdzie jest to bardzo popularne i aktualne, wystarczy, tylko dwa razy w roku zgłosić Jurkowi fakt pokonania maratonu lub biegu ultra. Czy to tak dużo, pytanie jest oczywiście retoryczne.

Jerzy.BEDNARZ@apollo.lh.pl, tel. 601 56 36 66
 

Polska 100+ 2013

 

Jurek Bednarz niestrudzony statystyk i tropiciel przedstawia maratończyków 100+ w ujęciu jakim im i Wam się nię śniło.

To rewolucja w przedstawianiu współzawodnictwa i motoryki. Zapraszamy! Jurek zapowiada kolejne nowości!

Kolumna WIEK mówi nam ile maratonów pokonali nasi setkowicze+ średniorocznie od urodzenia. Jest to oczywiście fantazja ale daje jakiś obraz statystyczny danego biegacza. Bo na przykład jeśli mamy młodego zawodnika ze 120. ukończonymi maratonami, dajmy na to urodzonego w 1985 a maratończyka urodzonego w 1955 z kontem 130 maratonów – czyli bezwzględnie – więcej. To w wirtualnym ujęciu Bednarza, nie ma już złudzeń. Ten młodszy ma średnio rocznie od urodzenia – 4,6 maratonu a starszy – 2,3 maratonu. I kto był (jest) aktywniejszy?

Cytat Jurka Bednarza jest w tym wypadku, mimo wszystko bardzo adekwatny:

„nie jest sztuką być liderem rok czy dwa, trzeba dłużej  trzymać fason”.

Kolumna DEBIUT pokazuje ile dystansów pokonali od debiutu, też w ujęciu sztuki/rok.

Dlaczego u niektórych widzimy znak zapytania. Odpowiedź jest prosta, nie znamy roku debiutu.

 

Polska 100+ 2013 Wiek Debiut

 

A poniżej linki do poprzednich tekstów opublikowanych u nas a dotyczących listy "Polska 100+"

 

Starszy biega szybciej od młodszego! CIEKAWE UJĘCIE

100 Marathon Club – CZYLI JAK TO JEST W NIEMCZECH

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside