POLSKIE Maratony.PL
06.05.2024.
W tym roku rekordom nie było końca! - 5 Poznań Półmaraton Drukuj Poleć znajomemu
Pierwszy raz w historii poznańskiego półmaratonu bieg odbył się w Prima Aprilis to zawodnicy potraktowali zapisy jak najbardziej serio!

Na starcie stanęła rekordowa liczba osób  blisko 5 000 uczestników! Na całej długości biegu spotkać można było wielu sympatyków biegania. Rozśpiewane zespoły muzyczne oraz poprzebierani kibice dodawali otuchy każdemu uczestnikowi.

Jako pierwszy wśród biegaczy na linii mety pojawił się Kiptoo Solomon z Kenii, który z wynikiem 01:02:00 ustanowił nowy rekord trasy wśród mężczyzn. Rekord trasy padł również wśród kobiet, Kenijka Macharia Lucy Njeri, dystans półmaratonu pokonała w czasie 01:10:26. Ale to nie koniec rekordów! Frekwencja na mecie również dopisała – 4592 zawodników ukończyło piątą, jubileuszową edycję poznańskiego półmaratonu!