POLSKIE Maratony.PL  
26.02.2024.
VI Maraton Lednicki za nami Drukuj Poleć znajomemu
VI MARATON LEDNICKIXIV Ogólnopolskie Spotkania Młodych na Lednicy, które odbyło się 5 czerwca, zapisało się pod znakiem słonecznej pogody i tysięcy młodych ludzi na Polach Lednickich. Tematem spotkania była kobieta, jako dar i tajemnica.

 

 

 

VI MARATON LEDNICKIVI MARATON LEDNICKIVI MARATON LEDNICKIZ takim też hasłem i przesłaniem po raz szósty ruszył Maraton Lednicki z Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu. 103 maratończyków z Poznania, Kórnika, Oleśnicy, Gniezna, Torunia i innych polskich miast i miejscowości pokonało 46 km odcinek, dzielący stolicę Wielkopolski z Polami Lednickimi. W drodze uczestnicy zatrzymywali się kilkakrotnie, by spotkać się z parafiami w Koziegłowach, Karłowicach, Wronczynie, Łagiewnikach i Skrzetuszewie. Niezbyt wyśrubowane tempo biegu stwarzało doskonałą okazję do rozmów i kontemplacji.

VI MARATON LEDNICKIVI MARATON LEDNICKIVI MARATON LEDNICKIWielu biegaczy jest z Maratonem Lednickim już od pierwszej edycji, co niewątpliwie świadczy o specyficznej formule tego biegu i dopracowanej w szczegółach organizacji ( Stowarzyszenie Biegowe „Brylant Kórnik”). Meta w okolicach godziny 20:00 już tradycyjnie z pochodniami i flagami miejscowości w dłoniach w asyście tysięcy ludzi ubranych na biało, zebranych na Polach Lednickich i przejście przez Bramę- Rybę, było dla wielu cudownym przeżyciem, nie spotykanym na innych imprezach biegowych. Tradycyjne jadło na mecie w postaci grochówki i podarki lednickie (miód, śpiewnik lednicki) dla każdego uczestnika, to już tradycja każdego maratonu, którego, miejmy nadzieję, nie zabraknie w przyszłym roku.

VI MARATON LEDNICKIVI MARATON LEDNICKIVI MARATON LEDNICKI

Relacja: Izabella Moskal


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside