POLSKIE Maratony.PL  
15.06.2024.
Za darmo pociągiem na Półmaraton Drukuj Poleć znajomemu
PKO Poznań Półmaraton
PKO Poznań Półmaraton
Dobra wiadomość dla zawodniczek i zawodników 16. PKO Poznań Półmaratonu.

 

 

 

 

 

Filip Borowiak

fot. Agnieszka Weber-Ciereszko

 

PKO Poznań Półmaraton
PKO Poznań Półmaraton

 

Wzorem poprzednich lat na podstawie numeru startowego w dniu biegu, 14 kwietnia, można podróżować bezpłatnie pociągami wybranych przewoźników na terenie Województwa Wielkopolskiego. 

Taką możliwość dają partnerzy poznańskiego Półmaratonu: Koleje Wielkopolskie, Polregio oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Oprócz oryginalnego numeru startowego trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości. Osoby, które dojeżdżają spoza Wielkopolski, muszą zakupić bilet na ten odcinek trasy, który przebiega poza granicami Województwa Wielkopolskiego.

Podobna możliwość dotyczy także przejazdów poznańską komunikacją miejską. W strefach A+B+C półmaratończycy mogą na podstawie numeru startowego oraz dowodu tożsamości podróżować tramwajami i autobusami przez cały półmaratoński weekend, czyli od 12 do 14 kwietnia 2024 r.

Ostatni moment na przepisanie pakietu startowego

Osoby, które zapisały się na bieg, uiściły opłatę, ale z różnych względów nie mogą wystartować w Poznaniu, mają możliwość przeniesienia swojego pakietu startowego na inną zapisaną osobę, która nie opłaciła startu. Zgodnie z regulaminem przepisanie pakietu jest możliwe tylko do 3 kwietnia. Zawodnicy nie będą mogli po tym terminie zmieniać już na swoich profilach wprowadzonych wcześniej danych, a wszelkie próby przekazania numeru startowego będą grozić dyskwalifikacją.

Zwracamy również uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Startowanie pod nie swoim nazwiskiem w przypadku kontuzji lub innego niebezpiecznego zdarzenia na trasie może stanowić dodatkowe zagrożenie.

Dodatkowo prosimy o ostrożność przy przepisywaniu pakietów. Mamy informacje o fałszywych kontach oferujących sprzedaż miejsc na Półmaratonie. Wszelkie podejrzane wpisy dotyczące przeniesienia pakietów są po weryfikacji przez nas usuwane z naszych mediów społecznościowych.

Na listach startowych 16. PKO Poznań Półmaratonu mamy zgłoszonych 10500 zawodniczek i zawodników. Nie ma już możliwości zapisywania się na bieg. Na starcie widzimy się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 10.00. Wszystkim startującym życzymy owocnych przygotowań!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside