19.04.2024.
26 dni do Maratonu! Drukuj Poleć znajomemu
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton startuje dokładnie za 26 dni. Biegacze wystartują z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, a swoje zmagania zakończą na placu Świętego Marka na terenie MTP.

 

 

 

 

 

Monika Prendke

Na mecie będą na nich czekały medale, które podczas tegorocznej edycji biegu upamiętniają 80 rocznicę Akcji Bollwerk.

- Rewers tegorocznego medalu poświęcamy bohaterom największej akcji dywersyjno-sabotażowej w Poznaniu. Biegacze na 30 kilometrze trasy maratonu będą również mijali pomnik Akcji Bollwerk. Oddajemy w ten sposób hołd ludziom, którzy w czasie wojny oddali życie za ojczyznę – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21 Poznań Maratonu.

 

21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton

Do biegania organizatorzy tradycyjnie zapraszają także dzieci do dwunastego roku życia. Ruszyły właśnie zapisy na PHO3NIX Kids Maraton – imprezę, która odbędzie się w przeddzień „dorosłego” maratonu. Miejscem zmagań będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Najmłodsze dzieci razem z rodzicami pokonają dystans 100. Najstarsi będą mieli do samodzielnego przebiegnięcia 800 m. Sponsorem tytularnym biegów dla dzieci jest Fundacja PHO3NIX.

 

21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton
21. Poznań Maraton

Zapisy on-line na biegi dziecięce są możliwe do 13 października (formularz internetowy), a 14 i 15 października w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich (hala nr 3) najpóźniej do 45 minut przed startem biegu w danej kategorii wiekowej. Komplet informacji na temat PHO3NIX Kids Maraton można znaleźć na stronie https://marathon.poznan.pl/zapisz-dziecko-na-pho3nix-kids-maraton/.

 

Przypominamy, że trwają zapisy do Maratonu, od dziś 16 września opłata startowa wynosi 190 zł.

Obecnie na liście startowe 21. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza jest 3279 zawodników. Maksymalny limit zgłoszeń wynosi 5 tysięcy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside