19.04.2024.
HISTORIA JEDNEGO MEDALU Drukuj Poleć znajomemu
DZIEŁO UKOŃCZONE
DZIEŁO UKOŃCZONE
Jeszcze nigdy odkąd prowadzę te zawody nie chwaliłem się medalem w sieci przed zawodami.

 

 

 

 

 

Andrzej Derfert

HISTORIA JEDNEGO MEDALU

"Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego od 2007r.", edycja 15. zdalna

Owszem czyni tak wielu organizatorów ja wolę aby moje małe dzieło sztuki, zawodnik odkrył nocą, zmęczony i złakniony… Ale ponieważ sytuacja jest nietypowa, zdalna, to i ja zachowam się bezprecedensowo i postąpię podobnie jak ten ksiądz z angielskiej wsi (co szukał swojego cock’a) i pokażę wam medal! Robię to  poniekąd po to, aby namówić kolejnych do zapisów i wpłat, bo frekwencja jest mała a czasu niewiele!

 

zakładka z Wuhan
zakładka z Wuhan
zakładka z Wuhan
zakładka z Wuhan
zakładka z Wuhan
zakładka z Wuhan

Swego czasu a było to na długo przed epidemią stałem się posiadaczem zakładki do książki. Piękna ażurowa i metalowa rzecz z gustownie zaplecionym sznureczkiem. Dobrze opakowana i opisana. Niektórzy mogą to nazwać chińską tandetą i jarmarcznym gadżetem… tak, ten leciutki metalowy listek pochodzi z … Wuhan (wiecie co to za miasto?).

Gdy otworzyłem pakuneczek od razu wiedziałem, że taki właśnie będzie nasz medal na kolejną edycję NOCNEGO! Nie inny!

pierwszy tragiczny projekt
pierwszy tragiczny projekt

Wczesną wiosną wysłałem mój projekt i wytyczne do producenta medali opierając się na zakładce z Wuhan. W międzyczasie zmienił się tam grafik, który zaczął projekt a ja jestem pedantyczny do bólu, drobiazgowy i właściwie nikt i nigdy nie zrobi tego do końca dobrze bo zawsze mam uwagi. Gdybym nie panował nad tą fobią żadnego projektu bym nie zaakceptował . I bieg by się nie odbył.

Walka trwa do dziś, pracujemy już tylko nad „wodą” na medalu, która będzie jednym z jego składowych.

Medal, który otrzymacie pocztą będzie miał wymiar na szerokość 5cm a wysoki będzie na 13,2cm, będzie gruby na 4mm, naprawdę imponująca rzecz. Będzie pokolorowany na trzy kolory i będzie złoty błyszczący.

Jest na maksa ażurowy i zawiera wszystkie elementy naszej nocnej bydgoskiej imprezy a więc florę i faunę Starego Kanału Bydgoskiego z naszym starym znajomym Dzięciołem Dużym (Dendrocopos major), element współzawodnictwa i norm wartości w sporcie, część zabytku hydrotechniki z XVIII wieku i… a jakże… wodę!

woda bydgoska
woda bydgoska

Na medalu pokazaliśmy wodny krwioobieg w mieście Bydgoszczy, Wisłę, Brdę, Flis, Kanał Bydgoski i Stary Kanał Bydgoski. Na tym grafie z łatwością odnajdziecie niebieską kreseczkę symbolizującą Stary Kanał Bydgoski gdzie odbywały się wszystkie poprzednie edycje zawodów.

SZARFA. Ten element medalu jest dla mnie równie ważny jak sam medal! Jeśli szarfa nie walczy z medalem o pierwszeństwo w jego wizualnym odbiorze to całość jest do bani.

szarfa 2020
szarfa 2020

Tak właśnie toczy się historia, od chińskiej zakładki z wątpliwego miasta do medalu na zdalnych zawodach, które są wartością i wyrazem walki nas wszystkich, ludzi wielkich duchem i bez cykora… no, popłynąłem…

 

 

 

 

 

poprzednie szarfy
poprzednie szarfy
poprzednie szarfy
poprzednie szarfy
poprzednie szarfy
poprzednie szarfy

 

 

 

 

 

 


ZAPISY do 12 czrwca 2020 i REGULAMIN
- https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/2635-15-nocny-maraton-kanalu-bydgoskiego.html

 

 

 

 

 

 

 

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside