POLSKIE Maratony.PL  
25.09.2023.
W tym roku nie odbędzie się 38. PKO Wrocław Maraton Drukuj Poleć znajomemu
PKO Wrocław Maraton
PKO Wrocław Maraton
Ze względu na ciągłe zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, konieczność dostosowania do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa i brak pewności, co do okresu ich obowiązywania, 38. PKO Wrocław Maraton zostaje w bieżącym roku odwołany

 

 

 

 

Marcin Janiszewski

 

PKO Wrocław Maraton
PKO Wrocław Maraton
PKO Wrocław Maraton
PKO Wrocław Maraton

Omawiana decyzja została podjęta po uprzednich konsultacjach z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i naszym partnerem – Gminą Kąty Wrocławskie. 

W najbliższym czasie zostanie także udostępniona możliwość zwrotu pakietu startowego przy całkowitej rekompensacie wpisowego (bez żadnych opłat manipulacyjnych) – odpowiednia procedura pojawi się niebawem na stronie internetowej biegu.

- Z żalem, ale i poczuciem obowiązku podejmujemy tę trudną, choć jedyną możliwą w obecnych okolicznościach decyzję – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia jak bieg na dystansie 42 195 metrów, po trasie wytyczonej po drogach publicznych na terenie dwóch gmin wymaga podjęcia szeregu decyzji i zaciągnięcia zobowiązań z należytym wyprzedzeniem. Nie możemy ryzykować. Najważniejsze jest zdrowie naszych biegaczy. Termin, od kiedy będzie można organizować imprezy masowe pozostaje nieznany. To zobowiązuje nas do przeniesienia maratonu na kolejny rok.

Parafrazując apel Winstona Churchilla z lat wojennych: nie traktujmy dni pandemii jako tych mrocznych – niech będą to wielkie dni, w których mamy okazję wykazać się swoją odpowiedzialnością. Razem z olimpijczykami, piłkarzami ze Starego Kontynentu i wszystkimi innymi, którzy w tym roku nie wezmą udziału w rywalizacji – poczekamy. Wrocław wróci silniejszy. Sport wróci silniejszy! – dodaje Gęstwa.

Informacje szczegółowe na temat procedury zwrotów będą dostępne na stronie internetowej www.wroclawmaraton.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu Wrocław Maraton za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponownie – serdecznie prosimy o wyrozumiałość.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside