19.04.2024.
Poznań Maraton 2020 – zapisy oraz przygotowania czas START! Drukuj Poleć znajomemu
21. PKO Poznań Maraton
21. PKO Poznań Maraton
Wraz z uruchomieniem zapisów można przyjąć, że ruszyły oficjalne przygotowania do 21. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

 

 

 

 

 

 

Monika Prendke

Mimo, że bieg odbędzie się dopiero 18 października 2020 roku, warto już dziś pomyśleć o starcie i zarezerwować sobie miejsce wśród uczestników, a przede wszystkim skorzystać z niższej opłaty startowej, która w miarę upływu czasu będzie ulegała zwiększeniu. 
I tak, przy zgłoszeniach:

       ·         do 30 kwietnia wynosi ona 125 zł

·         od 1 maja do 30 czerwca – 145 zł

·         od 1 lipca do 10 września – 165 zł

·         od 11 września do 15 października – 205 zł

·         w dniach 16 i 17 października – 225 zł

21. PKO Poznań Maraton
21. PKO Poznań Maraton

Nie wszyscy jednak za start zapłacą. Na zwolnienie z opłaty mogą liczyć osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu oraz zawodnicy plasujący się na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych ostatniej edycji biegu. Wspólnie z biegaczami dystans Maratonu pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy również mają prawo bezpłatnego startu.

Na 50% zniżki od ww. opłat mogą liczyć zawodnicy, którzy ukończyli 60 lat, a na 25%  – posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania.

21. PKO Poznań Maraton
21. PKO Poznań Maraton

Zapisy potrwają do 17.10.2020, chyba, że wcześniej zostanie osiągnięty maksymalny limit uczestników, który wynosi 6 000. Jak się zgłosić? Najlepiej za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/4/choose. Jeśli jednak ktoś preferuje tradycyjną formę  zapisów, to może to uczynić odwiedzając siedzibę POSiR (ul. Spychalskiego 34, Poznań). Biuro czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00 (kasa do godz. 15.00).

Organizatorzy – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji już dziś zapowiadają, że centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie przez cały weekend odbywać się będą targi Poznań Sport Expo, licznie odwiedzane przez biegaczy i osoby interesujące się sportem, prelekcje, pasta – party oraz biegi dla dzieci i młodzieży, które po udanym debiucie na stałe zostały wpisane do organizowanych wydarzeń towarzyszących.

Zwieńczeniem wszystkich atrakcji będzie niedzielny bieg maratoński, który po raz 21. odbędzie się w Stolicy Wielkopolski. Cały dystans Maratonu przebiegać będzie ulicami miasta Poznania, ze startem na ul. Grunwaldzkiej i metą na Placu Marka. Obecnie trwają konsultacje dotyczące przebiegu trasy m.in ze służbami mundurowymi i instytucjami nadzorującymi ruch w mieście. Oficjalną trasę organizatorzy planują opublikować do końca maja 2020 roku.

Podobnie jak w latach poprzednich organizację Maratonu wspierać będzie jako Sponsor Tytularny – PKO Bank Polski.

Bieżące informacje na temat przygotowań do 21. PKO Poznań Maratonu oraz wydarzeń towarzyszących

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside