19.04.2024.
Festiwal Biegowy ULTRA WAY w Rumi 29-30.05.2020r. Drukuj Poleć znajomemu
Festiwal Biegowy ULTRA WAY w Rumi
Festiwal Biegowy ULTRA WAY w Rumi

Fetiwal Biegowy ULTRA WAY to biegi trailowe organizowane na terenie północnych Kaszub na dystansach: 10 km +, 22 km +, 50 km +, 100 km + oraz najdłuższy na Północy Polski dystans 160 km +.

 

 

 

 

Dariusz Rewers

Dyrektor Zawodów

 

Festiwal Biegowy ULTRA WAY w Rumi
Festiwal Biegowy ULTRA WAY w Rumi

Trasy przebiegać będą poprzez piękne, naturalnie dziewicze tereny Północnych Kaszub. Na biegaczy czekają różnorodne formy rzeźby terenu. Już na początku mamy do czynienia z wzniesieniami morenowymi. tereny polodowcowe, bagniste i wyrzeźbione przez wijące się strumienie. Tych co zdecydują się na dłuższe trasy czeka jeszcze Puszcza Darżlubska z dzikimi, gęstymi lasami i mokradłami. 

Gęste, dzikie obfitujące w zwierzynę płową lasy, a właściwie i bory Wysoczyzny Żarnowieckiej.  Dla wytrwałych przygotowaliśmy wschód słońca nad morzem. Troszkę plaży oraz klify nadmorskie z małym morzem Kaszubskim, czyli Zatoką Pucką.

   Bazą imprezy będzie miasto Rumia – start/meta zorganizowany zostanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 7. Spodziewamy się około tysiąca uczestników z całej Polski i z zagranicy , w tym zawodników z czołówki biegów ultra. Naszymi Ambasadorami jest między innymi rekordzistka Polski na 100 km i v-ce Mistrzyni Świata Gosia Pazda – Pozorska oraz wielokrotna triumfatorka, medalistka i zwyciężczyni biegów ULTRA Ania Karolak. Naszym Ambasadorem jest także olimpijczyk i reprezentant Polski w wioślarstwie Adam Korol. W osadzie czwórki podwójnej czterokrotnie zdobywał mistrzostwo świata, był złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pozostałymi Ambasadorami naszego Festiwalu Biegowego są znani wszystkim biegaczom trailowym w Polsce Hania Sypniewska i Jan Pobłocki oraz Biegające Małżeństwo, czyli Ela i Jarek Cieśla.

   Planujemy tez zrobić festyn dla kibiców i mieszkańców Rumi z okazji Dnia Dziecka. Bieg ma również tak jak wspomniałem cel charytatywny, ponieważ część funduszy uzyskanych z zakupu pakietów startowych przekażemy na rzecz Fundację Hospicyjną ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

 

   Festiwal Biegowy ULTRA WAY rozpoczyna się startem najdłuższego dystansu 160 km+ Poranek na Plaży 29 maja o godzinie 12:00.  Czeka Was walka z własnymi słabościami i obcowania z pięknymi nadmorskimi terenami oraz widokami jakie nie doświadczycie na żadnym z innych biegów.

 

TRASY: www.ultra-way.pl/trasy/

 

PORANEK NA PLAŻY (160 km+). Start dnia 29.05.2020 r. o godzinie 12:00.

Limit na pokonanie dystansu 30 godzin.

W BLASKU KSIĘŻYCA (100 km+). Start dnia 30.05.2020 r. o godzinie 00:00.

Limit na pokonanie dystansu 18 godzin.

RZEŚKI RANEK (50 km+). Start dnia 30.05.2020 r. o godzinie 07:00.

Limit na pokonanie dystansu 10 godzin.

SŁONECZNE POPOŁUDNIE (22 km+). Start dnia 30.05.2020 o godzinie 13:00.

Limit na pokonanie dystansu 4 godziny.

BIEG DLA 7 - (10 km+). Bieg pod patronatem Dyrektora SP nr 7. START dnia 30.05.2020 o godzinie 14:00.

Limit na pokonanie dystansu 3 godziny.

 

Strona WWW: www.ultra-way.pl

ZAPISY: www.elektronicznezapisy.pl/event/4145/

FACEBOOK: www.facebook.com/FestiwalBiegowyULTRAWAY/

 

Zapraszamy w maju nad morze.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside