POLSKIE Maratony.PL  
13.07.2024.
Zamienią garnitury i szpilki na buty do biegania Drukuj Poleć znajomemu
Krakow Business Run 2017
Krakow Business Run 2017
We wrześniu już po raz szósty wystartuje Kraków Business Run – charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety.

 

 

 

 

 

 

Magdalena Nowicka

W tym roku aż 5300 zawodników pobiegnie, by pomóc między innymi Józefowi Tatarze i Bartkowi Florkowi oraz zintegrować krakowskie środowisko biznesowe. W biegu jak co roku wystartują pracownicy wszystkich szczebli krakowskich firm, a także ich prezesi, dyrektorowie, managerowie. Na jeden dzień zamienią garnitury na ubrania sportowe i buty do biegania. 

 
Wszyscy wystartują na równych zasadach, ponieważ w tym biegu nie liczy się firmowa hierarchia, ale dobra zabawa i chęć pomocy potrzebującym.

Powiedzenie, że „warto pomagać” często brzmi jak pusty slogan, wielokrotnie powtarzany bez zastanowienia. A prawda jest taka, że jest to obowiązek, który spoczywa na wszystkich, zwłaszcza tych, którzy mogą więcej – mówi Piotr Chudy, Prezes Zarządu BMW Dobrzański.

                      http://krakowbusinessrun.pl/

Impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem – w tym roku lista startowa została zapełniona w zaledwie 4 minuty 50 sekund. Według Jacka Drabika, Country Managera Motorola Solutions Polska, źródłem tak dużej popularności biegu jest jego charakter – To wydarzenie łączy ważne dla pracowników współzawodnictwo, pokonywanie słabości i osiąganie celów osobistych z możliwością zrobienia czegoś dobrego dla innych.

Krakow Business Run 2017
Krakow Business Run 2017

Dochód z biegu zostanie jak co roku przekazany na pomoc osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym Józefowi Tatarze i Bartkowi Florkowi. Cieszymy się, że przez udział w Kraków Business Run możemy przyczynić się do zmiany czyjegoś życia na lepsze, dać dobry przykład innym i pokazać, że warto pomagać – mówi Marta Waligórska, Talent Acquisition Manager z firmy EPAM. Jak zgodnie dodają Adrian Marciszewski i Sylwia Miszke z firmy QVC – Ta inicjatywa integruje ludzi pasji i dobrą zabawę z pomaganiem potrzebującym.

Pomóc mogą także ci, którzy nie pobiegną. W ramach akcji „Pomagam Bardziej” (http://krakowbusinessrun.pl/pl/uczestnicy), drużyny zbierają pieniądze i walczą o „Żółtą Koszulkę Lidera” zaprojektowaną w tym roku przez Łukasza Jemioła. Wpłaty może dokonać każdy bez względu na udział w biegu.

Pomaganie innym, poza satysfakcją z czynienia dobra, świetnie integruje ludzi wokół wspaniałych idei – mówi Janusz Roczniak, Prezes Osiedla Botanika. Energia, jaką emanuje ten projekt, udziela się innym, dlatego warto dołożyć do niego swoją cegiełkę – dodaje.

Oprócz wartości CSR-owych impreza jest też okazją do integracji krakowskich firm. Takiego zdania jest Jean-François de Ruette – Director of Income & Tax Operations and Client Services w firmie Euroclear, według którego: Kraków Business Run jest żywym świadectwem współpracy i partnerstwa między krakowskimi korporacjami. Jesteśmy dumni z faktu, że udało nam się zbudować wspólną platformę, która zmienia życie wielu ludzi.

To także przepis na efektywny team building i integrację pracowników. Impreza propaguje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną, ale również współpracę grupową opartą na zaufaniu i wspólnym dążeniu do celu. Sport to najlepszy sposób na wzmacnianie przyjacielskich relacji wśród pracowników – mówi Tomasz Kroll, Region Manager w GLS Poland.

W ubiegłym roku w Kraków Business Run wzięło udział 5000 tysięcy biegaczy, dzięki którym udało się zebrać ponad 350 tysięcy złotych dla potrzebujących. Dla firmy UBS udział w biegu to już mała tradycja. Już 6 rok z rzędu biegniemy, by inni mogli chodzić. Wspólnie z pracownikami innych firm staramy się odmienić życie osób po amputacji kończyn – mówi Anna Gliwińska-Pasela, Dyrektor Finansowy w UBS. Impreza przyciąga jednak także nowe organizacje. Mateusz Zguda CEO firmy KISS digital tak uzasadnia przyłączenie się firmy do biegu – Wspieramy Kraków Business Run, ponieważ ma jasno określony szlachetny cel, a działania pomocowe fundacji są transparentne i oparte na jasnych zasadach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside