POLSKIE Maratony.PL  
29.01.2023.
Wesołe Biegi Górskie i WesolInO już za nami – czas na Wiosenne 360! Drukuj Poleć znajomemu
fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz
Ponad 400 zawodniczek i zawodników rywalizujących w biegach górskich. Kilkadziesiąt rekordów życiowych, do tego kilka najlepszych wyników w historii rywalizacji na staromiłośniańskiej wydmie – to pobieżny tylko bilans tegorocznego WBG.

 

 

 

 

Igor Błachut

fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz

W trakcie pięciu rund zawodów – a także wieńczącej cykl rundy finałowej, rozegranej 25.marca – uczestnikom biegów przyszło zmagać się zarówno w warunkach zimowych, w śniegu i lodzie, jak i biegać przez budzący się już do wiosny, sosnowy las. 

W poszczególnych kategoriach tryumfowali: Gizela Grabińska i Maciej Nowakowski (G2), Karolina Lewandowska i Artur Jabłoński (G6), Patrycja Bereznowska i Tomasz Mikulski (G10) . Najlepszych zawodników dekrowano podczas ceremnii zakończenia zawodów, w której wziął udział Burmistrz Dzielnicy Wesoła - pan Edward Kłos.

 

fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz

Obok biegów góskich zimą rozgrywano także zawody na orientację, czyli WesolInO. Amatorów biegu z mapą także było niemało – przez cały cykl przewinęło się blisko 300 osób, w tym – co cieszy szczególnie – całkiem spora grupa początkujących, dla których te zawody były początkiem przygody z orientacją sportową. Zwycięzcami cyklu zostali: AK - Julia Rejmer, AM - Krzysztof Wroniak, BK - Zuzanna Dolińska, BM - Adam Wroniak, CK - Natalia Najman, CM - Marcin Krasuski.

To jednak już za nami. A co w ten weekend? Otóż – w Wesołej znowu będzie się działo całkiem sporo! Team 360 zaprasza bowiem na Wiosenne 360 – czyli długodystansowe zawody na orientację pieszą i rowerową. Impreza ma charakter ogólnokrajowy – uczestnicy najdłuższych tras (50 km na piechotę i 100 km na rowerze) walczą o punkty Pucharu Polski. Przygotowano jednak także trasy krótsze – 10 i 25 km na piechotę oraz 20 i 50 km na rowerze. Te najkrótsze są stosunkowo proste nawigacyjnie, więc ich pokonanie nie powinno stanowić problemu nawet dla początkujących.

Wiosenne 360 odbędą się 1.kwietnia – ale to zawody jak najbardziej na poważnie, chociaż mamy nadzieję, że wszystkim towarzyszyć będą dobre nastroje. Znakomita pogoda już została zamówiona i będzie dostarczona na czas.

 Zapraszamy!

 

Wiosenne 360:

http://www.wiosenne_2017.team360.pl/pl/frontpage

Wesołe Biegi Górskie:

http://www.bg_2017.team360.pl/pl/frontpage

WesolInO:

http://www.wesolino_2017.team360.pl/pl

 

Sponsorzy imprez:

Perfect Sport, Bezdroża, DoktorA, Hotel Brant, Nutrend

Kontakt dla prasy:

Igor Błachut, tel.609-833-555, iblachut@team360.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside