POLSKIE Maratony.PL
10.05.2024.
Weekend 35. PZU Maratonu Warszawskiego rozpoczęty Drukuj Poleć znajomemu
35. PZU Maraton Warszawski rozpoczęła rywalizacja rolkarzy na dystansie maratońskim. Trasę o długości 42 km najszybciej pokonał Wojciech Baran, zostając tym samym zwycięzcą zawodów. Wyścig, który w ramach 35. PZU Maratonu Warszawskiego zorganizowany został po raz pierwszy, rozpoczął się punktualnie o godz.12:00.

Na starcie maratonu na rolkach stawiło się 182 uczestników. Spektakularną trasę poprowadzoną po pętlach na i wokół Stadionu Narodowego, najszybciej pokonał Wojciech Baran  (Polska) w czasie 01:15:37

Najszybszą zawodniczką, ku radości zgromadzonych kibiców, okazała się Aleksandra Goss (Polska) osiągając rezultat 01:19:54