POLSKIE Maratony.PL  
06.02.2023.
Startuje czwarty sezon Salomon Nordic Sunday! Drukuj Poleć znajomemu
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Dziewięć biegów w czterech różnych miejscowościach, brak podziału na dystanse i jeszcze więcej nagród rozdawanych na każdym biegu. 

 

 

 

 

Taki będzie czwarty sezon SNS – największego cyklu dla amatorów narciarstwa biegowego w Polsce. Początek już 16 grudnia 2012 roku, oczywiście na Polanie Jakuszyckiej. Organizatorzy niezwykle popularnego cyklu (średnio ponad 200 osób w każdym biegu w poprzednim sezonie) zapowiadali od dawna sporo nowości w nadchodzącym sezonie i słowa dotrzymali.

Zapisy do SNS-a zostaną uruchomione najpóźniej do końca tego tygodnia, czyli do 25 listopada 2012 roku, także na stronie internetowej cyklu w zakładce „Zapisy”

 

Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Salomon Nordic Sunday
Zacznijmy od kalendarza. W czwartym sezonie SNS-a odbędzie się dziewięć biegów, w tym – uwaga – dwa w jednym dniu, w dwóch miejscach. – Zdecydowaliśmy się na taki ruch ze względu na coraz większą popularność narciarstwa biegowego w naszym kraju. Chcemy zapewnić dostęp do naszej imprezy jak największej liczbie ludzi – podkreślają przedstawiciele organizatora, firmy Salomon. – A nie wszyscy znajdą czas, by z Małopolski dojechać do Jakuszyc, a więc specjalnie dla nich bieg w okolicach Krakowa. A przy okazji w ten sposób będziemy świętowali Światowy Dzień Śniegu, który przypada właśnie 20 stycznia.

 

Oto kompletny kalendarz Salomon Nordic Sunday na sezon 2012/2013:

I bieg - 16.12.2012 – Szklarska Poręba - Jakuszyce

II bieg - 06.01.2013 - Lubomierz (gm. Mszana Dolna)

III bieg - 13.01.2013 - Wisła - Kubalonka

IV bieg - 20.01.2013 - Szklarska Poręba - Jakuszyce

V bieg - 20.01.2013 – Paczółtowice - Kraków Volley Golf & Country Club (równolegle z IV biegiem w Jakuszycach)

VI bieg - 03.02.2013 - Szklarska Poręba - Jakuszyce

VII bieg - 17.02.2013 - Szklarska Poręba - Jakuszyce

VIII bieg - 24.02.2013 - Wisłą - Kubalonka

IX bieg - 10.03.2013 - Finał - Szklarska Poręba - Jakuszyce

 

Zupełną nowością w cyklu SNS jest rezygnacja z podziału na dystanse. Do tej pory biegacze rywalizowali na trasie Mini (krótszej) lub Mega (dłuższej). Teraz wszyscy będą się ścigali na jednym dystansie, przy czym dla zwiększenia atrakcyjności cyklu, trasy będą zróżnicowane na kolejnych biegach – od 3,5 do 20 km, co jeszcze zwiększy konkurencję. Pierwszy bieg w Jakuszycach odbędzie się na dystansie 15 kilometrów.

Oczywiście pozostaje podział na style – klasyczny i dowolny oraz na kategorie wiekowe i płeć – po sześć kategorii u pań i u panów.

SNS to zawody dla biegaczy i w wielu przypadkach dzięki podpowiedziom biegaczy modyfikowane. Tak jest przy kolejnej nowości. To częste uwagi samych zawodników spowodowały, że od tego sezonu chipy do pomiaru czasu będą wydawane przed pierwszymi zawodami i będą służyły biegaczom przez cały sezon. Nie trzeba ich pobierać i oddawać w dniu każdego biegu!

W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z wręczania medali po każdym biegu na rzecz większej liczby  nagród przeznaczonych na każde zawody. To także znacznie skróci ceremonię ogłoszenia wyników po biegu. Medale wrócą na koniec sezonu – dla każdego, kto znajdzie się w klasyfikacji generalnej SNS-a. I tu kolejna ważna informacja – aby być sklasyfikowanym w „generalce” należy ukończyć minimum 5 z 9 biegów.

Będzie także nowy system punktowania biegów – poznamy go w najbliższych dniach. Zostanie on opublikowany w regulaminie znajdującym się na stronie internetowej cyklu: www.sns-nartybiegowe.pl

 

fot. Stacja Jakuszyce

Biegacze cyklu Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w tym sezonie pojawią się na Polanie Jakuszyckiej już 16 grudnia!

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside