POLSKIE Maratony.PL arrow KMP - ciekawe statystyki  
04.12.2022.
Zimni Extrem- Polacy w unikalnej sztafecie biegowej Drukuj Poleć znajomemu
fot. Piotr Zygmunt
fot. Piotr Zygmunt
W nowym roku czas na nowe wyzwania. Team Salomona zaczął sezon oryginalnym przedsięwzięciem. 
fot. Piotr Zygmunt
fot. Piotr Zygmunt
W osobach Piotrka Hercoga i Marcina Świerca stanął w szranki z niespełna 140 konkurencyjnymi zespołami w ekstremalnym wyzwaniu biegowym - 24h sztafecie górskiej! Wiadomość z ostatniej chwili - Piotr i Marcin wygrali ten bieg w klasyfikacji team. Osiągnęli b. dobry wyniki - 22:54:02, zostawiając rywali daleko w tyle. Brawo!
 
 
 
 
 
fot. Piotr Zygmunt
fot. Piotr Zygmunt
W miniony weekend niedaleko Cieszyna, ale po czeskiej stronie, na Łysej Górze (1324m npm) przez dobę non-stop  rywalizowały dwuosobowe zespoły oraz biegacze w kategorii indywidualnej.
 
Zawody zapowiadają się dość ekstremalnie : trwają dzień i noc, a zawodnicy na zasadzie sztafety rywalizują na 12km pętli z Hotelu Petr Bezruc (624m npm) na szczyt położony 700m wyżej. Także zakładając podobny poziom naszych zawodników, każdego czeka około 12h wysiłek,tyle że z przerwami. Po rekonesansie sprzed kilku dni wygląda na to, że największym wyzwaniem będzie sama trasa : w tej chwili na sczycie panują prawdziwie zimowe warunki, leży ponad metr śniegu i mróz nie odpuszcza, co najlepiej wiać na filmie z 21 stycznia.
 
fot. Piotr Zygmunt
fot. Piotr Zygmunt
Organizatorzy jasno określają, czym można sobie pomagać, a czym absolutnie nie wolno. I tak zalecane są kije trekingowe, raki bądź raczki turystyczne i rakiety śnieżne, natomiast nie wolno używać nart, « jabłuszek » i toreb do zjeżdżania , sanek i... psów.
 
 
 
 
 
 

fot. Piotr Zygmunt
fot. Piotr Zygmunt
fot. Piotr Zygmunt
fot. Piotr Zygmunt
Na liście startowej widnieje 141 zespołów dwuosobowych oraz 293 startującyhc indywidualnie, zapowiada się więc ciekawa rywalizacja głównie Polsko-Czesko-Słowacka. Kibicujcie naszym na "Zimni Extrem - Adidas Terrex". Relacja niemal na żywo przez całą dobę będzie pojawiała się na blogu www.salomonrunning.com/pl oraz na naszym profilu na Facebooku.

W linku film z rekonesansu trasy na Łysej Górze, zdecydowanie nie-biegowy, ale dający świetny obraz warunków tam panujących. Mniej więcej w połowie zamiast szlaku, pojawia się zjeżdżalnia, po której będą próbować się ścigać nasi zawodnicy… Współczujemy, i tym bardziej zachęcamy do trzymania za nich kciuków!
 

Więcej o zawodach na www.lh24.cz/lh24
 
 
Monika Strojny
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside