POLSKIE Maratony.PL  
04.12.2022.
Nordic Walking i PSNW - po raz pierwszy na Przystanku Woodstock! Drukuj Poleć znajomemu
Nordic Walking - jako nowoczesna forma ruchu po raz pierwszy pojawił się na Przystanku Woodstock! Strefę Nordic Walking w Miasteczku Himalajskim zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

 

 

Woodstockowicze mogli skorzystać z warsztatów z zakresu nordic walking! (nauka i doskonalenie techniki nordic walking, dobór sprzętu oraz ćwiczenia z kijami). Bardzo zależy nam na promocji nordic walking wśród uczestników Woodstocku - mówi Piotr Kaczmarski, instruktor nordic walking.

 

Przyjechało tutaj kilkaset tysięcy osób z całej Polski, a nawet Europy. Chcemy im pokazać, że kije są sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego właśnie dla nich! - dodaje.

 

 

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking , jako organizator Benevita Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - Złotoryja 2011, zabiega o promocję imprezy, ale także chce uczyć się szeroko pojętej organizacji od najlepszych.

 

Wiele udało nam się zobaczyć, szczególnie, jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne - jak tam to wszystko pięknie pracuje! i jak ogromne jest zaangażowanie wolontariuszy, ludzi z Pokojowego Patrolu! Jest ich ok. 1000! Jestem pod ogromnym wrażeniem tego wydarzenia i cieszę się, że tam byliśmy, to bardzo dobra szkoła dla nas - organizatorów Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - mówi Paulina Ruta - Kaczmarska (PSNW), obecna także na Przystanku Woodstock i przyglądająca się wszystkiemu "od kuchni".

Chętnych do ćwiczeń nie brakowało - wśród uczestników pojawili się zarówno młodsi, jak i starsi amatorzy marszu nordyckiego. Szkolenia podczas Przystanku Woodstock prowadził Piotr Kaczmarski - insruktor z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. 

 

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking zamierza nadal współpracować z Jurkiem Owsiakiem podczas organizowanych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w całej Polsce.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside