POLSKIE Maratony.PL  
26.02.2024.
460 km Nordic Walking ze Sławna do Warszawy Drukuj Poleć znajomemu
W marszu mogą wziąć udział wszyscy, którzy lubią chodzić z kijkami.  To alternatywa dla Walentynek, gdyż św. Walenty to nie tylko patron zakochanych.

 

 

Coraz bardziej popularny 14 luty to nie tylko święto zakochanych, ale także Światowy Dzień Chorych na Padaczkę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że święty Walenty to patron ciężkich chorób, zwłaszcza umysłowych, nerwowych i epilepsji. Dlatego właśnie w Walentynki wystartuje niecodzienny, 460-kilometrowy marsz Nordic Walking ze Sławna do Warszawy w ramach akcji "Zauważ mnie. Chodzi p(o) zdrowie". W marszu wezmą udział cierpiący na padaczkę, a także wszystkie osoby, które chcą zwrócić uwagę na potrzeby tych, którzy muszą zmagać się z tą mało znaną chorobą.

 

 

Ambasadorem akcji "Zauważ mnie. Chodzi p(o) zdrowie" jest aktor Piotr Gąsowski.
 

W ciągu około 2 tygodni uczestnicy marszu z kijkami zawitają do 14 miast, gdzie będą prowadzić outdoorowe akcje edukacyjne i zachęcać wszystkich miłośników Nordic Walkingu do wspólnej wędrówki. Planowany finisz marszu w Warszawie przewidziany jest na 26 lutego br. Internetowe zapisy uczestników akcji prowadzone są za pośrednictwem strony www.chodzezkijami.pl. W dniu Walentynek chorzy na padaczkę oraz wolontariusze będą informowali przechodniów o rozpoczęciu akcji i starcie marszu na ulicach Sławna, Słupska, Łodzi, Koszalina oraz Warszawy.

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Jadwiga Grochowalska                                       

tel. +48 508 623 098                                         

e-mail: jadwiga.grochowalska@gmail.com                

http://www.zauwazmnie.org                                    

Robert Janowski

tel. +48 509 262 541

e-mail: robert.janowski@whitemagick.pl

http://www.whitemagick.pl 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside