POLSKIE Maratony.PL arrow Kalkulatory  
19.04.2024.
Korona Maratonów Polskich Drukuj Poleć znajomemu

Kierując się zasadą kolekcjonowania i systematyzowania osiągnięć, wzorem „Korony Gór Polskich” lub „Korony Himalajów”, wprowadza się odznakę pn. „Korona Maratonów Polskich” zwana dalej Odznaką. Podobnie jak w alpinizmie, tak i we wszystkich sportach, stale podwyższane są rekordy i każdy najlepszy wynik wcześniej czy później ustępuje jeszcze lepszemu. Tak jest i w biegach maratońskich. Jednak ustalanie rekordowych czasów na pokonanie dystansu 42,195 km, jest udziałem niewielu zawodników. Dla najliczniejszej rzeszy biegaczy maratońskich obok uzyskanego wyniku ważny, a może najważniejszy jest sam udział w zawodach, podczas których odczuwają radość z pokonania własnej słabości i dotarcie do mety w regulaminowym czasie. Tym, którym nie wystarczają starty w przypadkowo wybranych biegach maratońskich organizowanych na terenie Polski, przedstawiamy propozycje udziału w pięciu maratonach, zaliczanych do największych w naszym kraju i które zgłosiły akces do Odznaki. Do tych maratonów, zwanych Organizatorami, zalicza się:

 
 

Warunki uzyskania Odznaki "Korona Maratonów Polskich":

1. Warunkiem uzyskania odznaki jest ukończenie w/w maratonów w ciągu kolejnych dwóch lat kalendarzowych i przesłania stosownego wniosku do Biura „Cracovia Maraton” w Krakowie.

2. Termin nadesłania wniosku upływa 30 czerwca po zakończeniu drugiego roku kalendarzowego, którego dotyczy wniosek. W przypadku, gdy maratony zostały ukończone w latach 2008 i 2009 wniosek należy przesłać do 30 czerwca 2010 roku.

3.  Biuro będzie gromadziło otrzymane wnioski i po sprawdzeniu przygotowywało listy wyróżnionych. Listy takie będą podstawa do nadania Odznaki, pod warunkiem zatwierdzenia przez prawomocnych przedstawicieli maratonów, wchodzących w skład „Korony Maratonów Polskich”.

4. Czas trwania weryfikacji przesłanych wniosków: 6-8 tygodni od daty wpływu wniosku do Biura.

5. Biuro nie odpowiada za zgubienie wniosku przez pocztę.

6. Odznaka i dyplom zostaną wysłane pocztą na adres podany na wniosku.

7. Możliwe są również inne wyróżniania czy nagradzanie zdobywców odznaki, pod warunkiem akceptacji przez wszystkich Organizatorów.

 

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
ul. Walerego Sławka 10, 30-633 Kraków

z dopiskiem: Korona Maratonów Polskich

tel. 012 616 63 00

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside