30.05.2024.
PHO3NIX Kids Maraton - nowa odsłona biegów dla dzieci! Drukuj Poleć znajomemu
fot. Adam Ciereszko
fot. Adam Ciereszko
PHO3NIX Kids Maraton – pod takim szyldem w przeddzień 21. Poznań Maratonu spotkamy się na Placu Św. Marka z najmłodszymi biegaczami.

 

 

 

 

 

Monika Prendke

 

PHO3NIX Kids Maraton
PHO3NIX Kids Maraton
fot. Adam Ciereszko
fot. Adam Ciereszko

Razem z nowym sponsorem tytularnym biegów dla dzieci – Fundacją PHO3NIX zapraszamy na fantastyczne biegowe święto.

- Cieszę się że wspólnie z Poznań Maratonem będziemy mogli realizować szlachetną misję popularyzowania sportu wśród dzieci. Jesteśmy głęboko przekonani że sport jest integralnym elementem rozwoju młodego człowieka. Aktywność sportowa może być remedium na wiele problemów współczesnej młodzieży. W Maratonie znajdujemy partnera, który nie tylko podziela nasze przekonania o rozwijającej funkcji sportu, ale gotowy jest by wspólnie służyć kolejnemu pokoleniu, chcącemu rozwijać swe sportowe pasje – mówi Wojciech Kruczyński.

 

PHO3NIX Kids Maraton to biegowa impreza dla dzieci w wieku do 12 lat. Młodzi zawodnicy, kończąc swoje zmagania, będą mieli okazję przebiec przez metę przygotowaną dla uczestników niedzielnego maratonu.

 

- Każdy z uczestników imprezy ma szansę poczuć się podczas niej jak prawdziwy maratończyk, choć dystanse, które przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczestników nie są dłuższe niż 800 metrów. Liczy się jednak zapał do biegania i radość, która płynie z rywalizacji – mówi dyrektor 21. Poznań Maratonu Łukasz Miadziołko.

 

W tym roku dzieci będą startowały na pięciu dystansach:

·         ok. 100m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2018 i młodsi (bieg razem z rodzicami)

·         ok. 200m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2016 – 2017

·         ok. 400m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2014 – 2015

·         ok. 500m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2013 – 2012

·         ok. 800m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2011 – 2010

 

Regulamin zawodów oraz informacje na temat zapisów pojawią się niebawem na stronie internetowej 21. Poznań Maratonu.

 

O sponsorze

Fundacja PHO3NIX została założona w 2020 roku przez polskiego biznesmena i filantropa Sebastiana Kulczyka. Organizacja wspiera dzieci na drodze do sportowego sukcesu. Jej wizją jest stworzenie światowego dziedzictwa, w którym sport i aktywność są integralną częścią rozwoju osobistego wszystkich młodych ludzi, budując poczucie celu, dążenia do niego i stwarzania możliwości, które są wzmacniane na przestrzeni pokoleń.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside