31.03.2023.
"Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego od 2007r." Drukuj Poleć znajomemu

 

ZAPISY / REGISTRATION

 Regulamin zawodów, edycja 18. - 17 czerwca 2023 r.

Competition regulations, 18th edition - 17 June 2023


  

fb

 I RUN AT NIGHT

  Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego od 2007r.

Night Marathon of the Bydgoszcz Canal since 2007

 

Andrzej Derfert Director of Night Ghosts

Rekordy trasy; historycy sportu wiedzą, że NOCNY nie zawsze był nocnym tak jak Rajd Dakar od lat nie ma obecnie nic wspólnego z tym miastem w Afryce i tak jak Gazeta Wyborcza nie jest już organem prasowym Solidarności przed wyborami w 1989 r. Jeśli zrobimy te zawody znów za dnia, będą się nadal nazywać Nocnym Maratonem. Bo to już marka, jakość i wartość!

 

   dzień - kobieta 3:16:32, mężczyzna 2:42:00


  noc - kobieta 3:34:13, mężczyzna 2:44:41

 

 

 

SPLENDOR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY POPRZEDNICH EDYCJI

  

 

 

             ■
 Nasza baza, infrastruktura i partner zawodów – Klub Sportowy „Gwiazda” w Bydgoszczy
 
Legendarny klub sportowy, formalnie o tej nazwie powstał w 1920 roku. Jednak jego historia pod nazwą Towarzystwa Terminatorów sięga 1908 roku! Tu mieści się nasza baza, biura, toalety, to tu biegacze kierują swoje pierwsze kroki po dotarciu na miejsce. Tu też jest kasa – no nie dosłownie – bo właśnie na koncie klubu lokowane są Wasze wpisowe i wszelkie wpływy.

 

 

 

 FREKWENCJA

 

Zestawienie frekwencji uczestników w kolejnych latach. Od 2016 roku wprowadziłem oprócz maratonu i połówki jeszcze 8 dystansów czyli krotności jednego okrążenia (4,2195 m). Niestety frekwencja nie wzrosła. Zrobiła się sieczka, doszli NW. Rozmieniliśmy się na drobne.

Od roku 2023 czyli 18. edycji wracamy do powszechnych zasad czyli maraton i pół. Chodziło mi po głowie aby robić tylko dystans maratoński ale zrezygnowałem z tego. Niech im będzie. I dołożyłem jeszcze 4 dystanse pośrednie 25, 29, 33 i 37 km.

 

 PORTFOLIO

" Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego od 2007r." to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce! Zawody są kultowe bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie!

 Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego.

 To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie  atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.

  Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe, personalizowane, profesjonalne numery startowe, elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 6. dystansach!

 Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady i Ukrainy.

 

 STATYSTYKI

Oto rewelacyjne i pasjonujące statystyki obejmujące WSZYSTKICH startujących. Można się z nich dowiedzieć kto, kiedy i ile raz startował w NOCNYM! Tutaj plik z nazwiskami!

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside