POLSKIE Maratony.PL  
29.01.2023.
Bieg Piastów z PZU Drukuj Poleć znajomemu
Bieg Piastów
Bieg Piastów
PZU został sponsorem 46. Biegu Piastów oraz sponsorem tytularnym „Biegu Dobrej Drużyny PZU – Wyprawy Zuchów”.

 

 

 

 

 

 

Biuro Prasowe PZU 

 

Bieg Piastów
Bieg Piastów
Bieg Piastów
Bieg Piastów

Słynny Bieg Piastów to największa w Polsce impreza narciarstwa biegowego, która odbywa się nieprzerwanie od 1976 roku. Znane na całym świecie wydarzenie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 6 marca.

Bieg Piastów od lat cieszy dużą popularnością wśród miłośników narciarstwa biegowego, zarówno amatorów, jak i wyczynowców. Do tegorocznej edycji zgłosiło już 5 tysięcy zawodników z 21 krajów. Swój udział zapowiedziała m.in. Justyna Kowalczyk. Impreza należy do międzynarodowej ligi biegów długodystansowych Worldloppet Ski Federation, która skupia największe światowe biegi narciarskie m.in. w Chinach, Rosji, USA, Argentynie, Australii, Kanadzie, Szwecji, Czechach, Niemczech, Austrii oraz Włoszech.

- Cieszymy się, że poprzez wspieranie tej rangi imprezy możemy promować narciarstwo oraz Polskę, a w szczególności zjawiskowe Góry Izerskie i Dolny Śląsk, również za granicą. Bieg Piastów promuje zdrowy tryb życia i zachęca do uprawiania sportu w duchu rywalizacji fair-play. Takie same idee przyświecają Grupie PZU. Poprzez wspieranie tego typu inicjatyw pragniemy kształtować odpowiednie nawyki i postawy społeczne wśród sportowców, również tych najmłodszych. Mamy nadzieję, że tej zimy dużo dzieci i dorosłych rozpocznie swoją przygodę z biegówkami – dyrektor ds. sponsoringu w PZU Marcin Przyłębski.

Tegoroczna edycja Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rozpocznie się 26 lutego „KGHM Rodzinną 12” oraz „Biegiem Dobrej Drużyny PZU – Wyprawą Zuchów”, którego sponsorem tytularnym jest największy polski ubezpieczyciel. Najmłodsi fani narciarstwa biegowego będą mieli okazję zadebiutować 27 lutego na dystansie 250 m w tzw. „Biegu Przedszkolaka”. Tego samego dnia zaplanowano popularny bieg na 15 km, upamiętniający Stanisława Michonia. W lutym odbędzie się także bieg dla fanów nocnych przejazdów – „BRUBECK Nocna 12” rozpocznie się 28 lutego o godzinie 18. Z kolei w pierwszy weekend marca ruszy bieg na dystansie 6 km (start 4 marca). Biegi na długich dystansach odbędą się kolejno: na 30 km (4 marca), na 25 km - memoriał Wandy i Jerzego Lechowiczów (6 marca) i na 50 km (5 marca). Zapisy na 46. Bieg Piastów są otwarte na www.bieg-piastow.pl.

 

Czytaj dalej ...

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside