26.02.2021.
Columna Medica Drukuj Poleć znajomemu

 

Tutaj znajdziecie kolejno publikowane, fachowe teksty przeznaczone dla biegaczy, czyli dla Was. Są one polecane przez Klinikę Rehabilitacji – partnera medycznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, która oferuje wysokospecjalistyczne usługi.

Poniższe teksty będą napisane po ludzku. Skupimy się w nich na tym, jak trenować, aby do takiego miejsca jak nasze (klinika rehabilitacyjna) nie trafić.

- - -

Odpoczywaj skutecznie

Bieganie boso kluczem do uniknięcia kontuzji wśród biegaczy?

Poprzez trening wydolnościowy do wewnętrznego spokoju 

 

Pacjentami kliniki opiekuje się międzynarodowy zespół światowej sławy specjalistów, lekarzy oraz fizjoterapeutów. Prof. dr hab. n. med. Marek Zawirski, Międzynarodowy Egzaminator OMT Josef Hesslinger, Terapeuta OMT Andrzej Rudawski. Konsultantem kliniki jest min. uznany neurochirurg prof. dr hab., lek. med. Marek Harat, szef kliniki neurochirurgii i chirurgii głowy w Wojskowym Szpitalu klinicznym w Bydgoszczy.

OMT - Skrót OMT oznacza ortopedyczną terapię manualną. Jest to szkolenie uznawane przez IFOMT (Międzynarodową Federację Ortopedycznych Terapeutów Manualnych).
OMT to szkolenie na najwyższym, międzynarodowym poziomie, cieszące się bardzo dużym prestiżem w świecie terapii manualnej. Szkolenie jest zakończone egzaminem. Przynależność do IFOMT gwarantuje jednakowe standardy szkolenia na całym świecie, stąd dyplom OMT jest bardzo wysoko ceniony.

COLUMNA MEDICA:

Zdecydowanie najlepiej znamy się na rehabilitacji sportowców (np. po przebytych urazach czy operacjach). Sportowców, ale również innych aktywnych osób (amatorów J). To z jednej strony. Natomiast z drugiej, pomagamy tak sportowcom jak i amatorom w przygotowaniach do planowanych startów (np. wykonujemy precyzyjny pomiar siły określonych grup mięśniowych, który pozwala na opracowanie indywidualnego treningu funkcjonalnego z wykorzystaniem urządzeń FREI GENIUS ECO, poprawiamy stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych dzięki ćwiczeniom w systemie NEURAC czy wykonujemy bezinwazyjną trójwymiarową digitalną rekonstrukcję kręgosłupa w warunkach statycznych i dynamicznych, analizę chodu za pomocą aparatu DIERS formetric 4D. Specjalizujemy się w ćwiczeniach terapii manualnej.

Serdecznie pozdrawiam,

Anna Paszkiewicz, Specjalista ds. sprzedaży i marketingu

_______________

COLUMNA MEDICA

ul. Wakacyjna 8

98-100 Łask

+ 48 43 676 80 00

+ 48 667 330 230

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside