POLSKIE Maratony.PL  
02.10.2023.
W czwartek ruszają zapisy na V edycję Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 Drukuj Poleć znajomemu
Enea Bydgoszcz Triathlon 2019
Enea Bydgoszcz Triathlon 2019
W czwartek, 15 listopada 2018, punktualnie o godzinie 18:00 zostanie uruchomiona rejestracja na największą imprezę triathlonową w Polsce, Enea Bydgoszcz Triathlon. 

 

 

 

Jakub Kubiński

To już piąta, jubileuszowa edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy. 6 i 7 lipca 2019 blisko 4500 profesjonalistów i amatorów wystartuje w największej imprezie triathlonowej w Polsce! Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl 

Warto zapisać się w pierwszym terminie - miejsca na listach startowych szybko się kończą!

Chociaż Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się w lipcu, to warto zadbać o zarezerwowanie sobie prawa do startu już 15 listopada. W zeszłym roku aż 1500 zawodników zarejestrowało się na zawody w ciągu pierwszych 24 godziny od otwarcia zapisów, zajmując tym samym połowę dostępnych miejsc.

Na tak szybkie tempo zgłoszeń ma wpływ przede wszystkim bardzo duża popularność imprezy wśród zawodników. Doceniają oni zarówno wyjątkową atmosferę, szybkie trasy, możliwość startu w centrum dużego miasta, ale również dużą staranność, z jaką podchodzimy do organizacji zawodów  powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów.

Od zeszłego roku możemy się również pochwalić największą ilością startujących spośród wszystkich imprez triathlonowych w kraju – dodaje Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów-  To również przyciąga kolejnych startujących, którzy chcą być cześcią tak dużego wydarzenia sportowego.

Pośpiech przy zapisach może być wskazany, ponieważ w poprzednich latach chętnych do startu było zdecydowanie więcej, niż miejsc dostępnych w strefie zmian!

Zeszłoroczne limity 1300 zawodników na najpopularniejszych dystansach 1/8 i 1/4 wyczerpały się już na pół roku przed zwodami.

Warto więc potwierdzić swój start już dzisiaj i zarezerwować sobie miejsce na liście startowej. - podkreślają organizatorzy.

Najszybciej rejestrujący się zawodnicy mogą liczyć na wpisowe w niezwykle atrakcyjnych cenach, już od 99 zł!

Tradycyjnie pierwszych 50 i 300 kolejnych zarejestrowanych zawodników na dystansie 1/8 i 1/4 korzysta z obniżonych opłat wpisowych.

Na zawodników startujących w "połówce" czeka aż 200 takich pakietów (z 500 ogólnie dostępnych).

Rejestracja na Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 zostanie uruchomiona 15 listopada, punktualnie o godzinie 18:00!

Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej: www.BydgoszczTriathlon.pl

Synergia Dobra – akcja charytatywna, w której każdy może pomóc!

Do akcji „Synergia Dobra” organizatorzy zaprosili trzech blogerów startujących w triathlonie: Marcina Koniecznego (NieMaNieMogę.pl), Łukasza Remisiewicza (RunEat.pl) oraz Marcina Krasonia (BiecDalej.pl)

Każdy z nich wskazał konkretną osobę lub organizację, której wsparcie chce promować wśród uczestników zawodów.

Uczestnicy zawodów mogą przekazać dodatkową darowiznę na wybrany cel już podczas rejestracji na zawody i tym samym spełnić sportowy, dobry uczynek!

Marcin Konieczny pomaga Nidzickiemu Funduszowi Lokalnemu, RunEat wspiera Kubiszona, a Krasus Hanię Mielec.

Akcje charytatywne podczas zapisów na Enea Bydgoszcz Triathlon dają bardzo konkretne wsparcie potrzebującym.

W 2017 uczestnicy i sponsorzy przekazali łącznie blisko 35 000 zł, a w 2018 roku było to już blisko 50 000 zł, z czego ponad 20 000 zł zebrali zawodnicy podczas akcji #SynergiaDobra.

O Enea Bydgoszcz Triathlon

To już piąta edycja zawodów w samym centrum Bydgoszczy!

Enea Bydgoszcz Triathlon została dwukrotna nagrodzona tytułem Imprezy Roku (2015 i 2016) oraz Debiut Roku (2016).

W 2018 roku w wydarzeniu wzięło udział blisko 3 500 uczestników, którzy przyjechali z całego świata.

W 2019 zmagania odbędą się tradycyjnie na trzech dystansach:

* Sobota, 6 lipca:
W godzinach porannych wystartują zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4 (950m pływania, 45km roweru i 10,5km biegu)

* Niedziela, 7 lipca:
W godzinach porannych rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2 (1,9km pływania, 90km roweru i 21.1km biegu)
W godzinach południowych wystartują zawodnicy startujący na 1/8 (475m pływania, 22,5km roweru, 5,2km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Quadrathlon oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy.

Imprezę, oprócz zawodników, odwiedziło także 15 000 kibiców z całej Polski i z zagranicy.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside