POLSKIE Maratony.PL  
29.01.2023.
Najlepsi Polacy na innych arenach sportowych Drukuj Poleć znajomemu
 źródło zdjęcia w linku w tekście
źródło zdjęcia w linku w tekście
Bieganie, bieganie, bieganie. Czasami nudne. Nie zapominajmy wszakże o innych Polakach, którzy swoją postawą pokazują, że nasza nacja jest WIELKA!

 

 

 

 

 

 źródło zdjęcia w linku w tekście
źródło zdjęcia w linku w tekście
 źródło zdjęcia w linku w tekście
źródło zdjęcia w linku w tekście

Myślę na przykład o siatkarzach, to fenomen i euforia a inni?

MŚ we wspinaczce na czas. Rudzińska ze złotym medalem, Brożek ze srebrnym. Cztery Polki w pierwszej piątce! Czegoś takiego nie spodziewał się nikt. W Innsbrucku złotego medalu we wspinaczce na czas bronił Marcin Dzieński, ale odpadł już w pierwszym biegu. Mistrzynią świata została za to Aleksandra Rudzińska, a wicemistrzynią Anna Brożek. Finał z udziałem Polek miał niesamowity przebieg. Czwarta była Aleksandra Kałucka, a piąta Patrycja Chudziak.
Czytaj więcej na https://eurosport.interia.pl/aktualnosci-sportowe/news-ms-we-wspinaczce-rudzinska-ze-zlotym-medalem-brozek-ze-srebr,nId,2631107#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polacy zdobyli Puchar Gordona Bennetta. To najbardziej prestiżowe i najważniejsze zawody i mistrzostwa w sportach lotniarskich. Zawsze pojawia się na nich prezes FAI. Polska załoga, w składzie Mateusz Rękas i Jacek Bogdański, zwyciężyła w Pucharze Gordona Bennetta (mistrzostwach świata FAI balonów gazowych na długim dystansie). Tradycja tych prestiżowych zawodów sięga 1906 r. https://wiadomosci.wp.pl/polacy-zdobyli-puchar-gordona-bennetta-6301597138884737a

Grand Prix na żużlu. Woffinden po raz trzeci mistrzem świata, Zmarzlik wicemistrzem! Pasjonujące widowisko zafundowali na Motoarenie w Toruniu najlepsi żużlowcy świata. W ostatniej rundzie cyklu Grand Prix Brytyjczyk Tai Woffinden obronił przewagę i po raz trzeci w karierze został indywidualnym mistrzem globu. Depczący mu po piętach Bartosz Zmarzlik zdobył srebrny medal. Podium w "generalce" uzupełnił Szwed Fredrik Lindgren.
https://eurosport.interia.pl/zuzel/news-grand-prix-na-zuzlu-woffinden-po-raz-trzeci-mistrzem-swiata-,nId,2641365

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside