POLSKIE Maratony.PL  
29.01.2023.
Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking Drukuj Poleć znajomemu
Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking
Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking
Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia.

 

 

 

Marta Łąk

 

Pierwsze Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking odbyły się w 2011 r. w Parku Zachodnim, a kolejne edycje m.in. w Parku Szczytnickim oraz na terenie wrocławskiego AWF. Mistrzostwa za każdym razem cieszą się nienaganną frekwencją zawodników i kibiców, cudowną atmosferą sportowej rywalizacji, pełnią ciekawych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. 

Tegoroczne 8. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking organizowane 17 czerwca 2018 r. po 3 latach powracają na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice – jednego z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych miejsc we Wrocławiu. Jak co roku w połowie czerwca we Wrocławiu organizowane są

 mistrzostwawroclawia.pl

Hasło przewodnie "Chodź z nami!" zachęca zarówno tych dla których nordic walking jest formą rekreacji, jak i osoby dla których przybiera formę sportowej rywalizacji, w wyniku czego, pod patronatem prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, w zawodach startuje ponad kilkuset zawodników. Warto dodać, że rekordowa ilość zawodników – ponad 500 – wzięła udział w Mistrzostwach w Nordic Walking rozegranych w 2015 r. właśnie na torze wyścigów konnych Partynice. Na tak wysoką frekwencję składa się udział lokalnych wielbicieli nordyckiego chodu, jak i zwolenników tej formy ruchowej z całego kraju, a także medalistów Mistrzostw Polski i Świata.

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking to znakomita okazja do wspólnej integracji ludzi o jednakowym zainteresowaniu, dzięki czemu można zauważyć jak uczestnictwo w Nordic Walking jednoczy, zacierając wszelkie istniejące granice międzyludzkie (wiekowe, społeczne, itp.). Wśród startujących są drużyny rodzin, osoby niepełnosprawne, studenci, szkoły oraz VIP-y. Co więcej, kilkukrotnie udało się gościć m.in. dwukrotną mistrzynię olimpijską Renatę Mauer-Różańską, która nagradzała najlepszych.

Jak zawsze organizatorzy przygotowali kilka tras. W tym roku również nie może zabraknąć przedszkolaków! Start najmłodszych zawodników cieszy się dużym zainteresowaniem i zdecydowanie podbija serca wszystkich uczestników Mistrzostw. Organizatorzy zawodów przygotowali liczne kategorie wiekowe jak i klasyfikacje dodatkowe, aby nagrodzić jak największą liczbę startujących w mistrzostwach.

8. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking zostaną rozegrane na następujących trasach:

- PROFI – ok. 8km (4 pętle)

- REKREACYJNA – ok. 4km (2 pętle)

- PRZEDSZKOLAKA – ok. 500m

Trasa została wytyczona po torze wyścigowym, w całości na nawierzchni trawiastej. Nad przebiegiem zawodów oraz poprawnością techniki nordic walking będą czuwali licencjonowani sędziowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, koszulki termoaktywne, upominki od sponsorów i posiłki regeneracyjne. Dodatkowo na zwycięzców z najlepszymi wynikami czekają puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Podobnie jak w poprzednich edycjach, decydująca rolę w sprawnym przebiegu Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking będą stanowili wolontariusze, którzy pomagają zarówno organizatorom jak i uczestnikom.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside