POLSKIE Maratony.PL  
02.10.2023.
Bieg w Ciemnościach (Run in The Dark) Katowice Drukuj Poleć znajomemu
Run in The Dark
Run in The Dark
Z wielką przyjemnością ogłaszamy inaugurację pierwszego Biegu w Ciemnościach w Katowicach (pierwszego takiego wydarzenia w Polsce!), którego współorganizatorami są siostry Agnieszka Łęgowik i Beata Gajda. 

 

 

 

 

Beata Gajda

 

Gdy w środę 16 listopada 2016 o godz. 20:00 za oknami zapadnie ciemność  i ludzie zgromadzą się przed telewizorami by oglądać ulubione wieczorne programy, tysiące biegaczy założy swoje buty do biegania i opaskę naramienną ze światełkiem by wkrótce wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu.

W ponad 50. miastach na całym świecie biegacze pobiegną w paradzie światła, która otuli swoim ciepłym blaskiem każdy ich krok.

WITRYNA BIEGU / ZAPISY

Run in The Dark
Run in The Dark
Run in The Dark
Run in The Dark

Biegi odbędą się w 5 oficjalnych lokalizacjach: Dublinie, Corku, Belfaście, Lonynie i Manchesterze, jak również w innych miescowościach na całym świecie, w których organizacji biegów podejmą się wolontariusze.  I gdy 16 listopada na świecie nastanie 20.00, biegacze na całym świecie ruszą w 5km lub 10km bieg by zjednoczyć się w szczytnym celu przyspieszenia znalezienia lekarstwa na paraliż.

Trasa biegu:

Trasa biegu w Parku Kościuszki w Katowicach przewiduje bieg na 5 km.

Run in The Dark
Run in The Dark
Run in The Dark
Run in The Dark

Start i meta biegu zlokalizowane są w centralnym punkcie parku, przy pomniku T. Kościuszki. Trasa składa się z dobiegu 80 m i dwóch pętli po 2,46 km o płaskim profilu. Początek biegu to dobieg 80 m do pomnika T. Kościuszki. Biegacze miną go z prawej strony i skręcą w pierwszą alejkę w prawo. Po lewej stronie miną staw ozdobny i zaraz za nim skręcą w prawo w kierunku wieży spadochronowej.

Run in The Dark
Run in The Dark

Trasa prowadzi wokół wieży. Po obiegnięciu jej i małego ronda kwiatowego z lewej strony, biegacze wbiegną w alejkę na wprost. Po ok. 300 m trasa skręca w lewo i po 100 m ponownie w lewo. Biegacze znajdują się wówczas na głównej alejce parkowej na wprost pomnika T. Kościuszki. Trasa prowadzi jednak w przeciwną stronę. Po ok. 300 m trasa skręca w prawo, by po ok. 100 m ponownie skręcić w prawo w asfaltową krętą ścieżkę o długości 500 m. Na jej końcu znajduje się mały placyk, na którym biegacze skręcą w prawo i przed pomnikiem ponownie w prawo. Na zakończenie pętli należy obiec duże rondo kwiatowe.

Odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ):

Opłata startowa w wysokości 40 zł będzie przeznaczona na realizację misji Fundacji Marka Pollocka (Mark Pollock Trust) by znaleźć i zjednoczyć ludzi na całym świecie w celu przyspieszenia procesu znalezienia metody wyleczenia paraliżu. Uczestnicy otrzymają bilet wstępu do biegu, opaskę z logo Run o in the Darki naramienne światełko. Napoje chłodzące będą dostępne dla uczestników ­­na linii mety.

W czasie biegu nie oferujemy elektronicznego pomiar czasu z wykorzystaniem aktywnych chipów. Prosimy o przybycie na start co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem biegu (20.00) by odebrać opaskę i światełko naramienne. Przed rozpoczęciem biegu zrobimy także zdjęcie grupowe z wszystkimi uczestnikami.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących katowickiego wydarzenia, prosimy o kontakt na poniższy adres e-mail:
biegwciemnosciachkatowice@gmail.com 

Contact Beata on  +48600503275

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside