POLSKIE Maratony.PL  
28.09.2022.
Rajd Miejski Warszawa 2016, 8-9 października 2016 r. Drukuj Poleć znajomemu
fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz
AZS Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Warszawa oraz Team 360 Stopni zapraszają! Szykuje się niesamowity weekend w Warszawie.

 

 

 

 

Igor Błachut

 

Przy okazji Rajdu Miejskiego Warszawa 2016 roku uczestnicy będą mieli do pokonania 100 km pieszo, na rowerach, kajakach i rolkach.  

Organizatorzy, czyli AZS Warszawa i Team 360 Stopni zadbają, aby rajdowcy odwiedzili najciekawsze, ale i nieoczywiste miejsca stolicy. W niedzielę do rywalizacji dołączą najmłodsi z rodzicami, albowiem szykowana jest także „Trasa Rodzinna”.

fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz

 

Stukilometrowa trasa zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszego dnia (sobota, 8 października) zawodnicy będą poruszać się na piechotę; limit czasu wynosi cztery godziny. Zadaniem dwuosobowych zespołów jest zaliczenie jak największej liczby punktów kontrolnych (scorelauf – w dowolnej kolejności). Długość trasy – ok. 25 km. Drugiego dnia (niedziela, 9 października) zawodnicy startują na rowerach; na trasie będą jednak do pokonania również odcinki piesze, kajakowe i na rolkach. Limit czasu wynosi 8 godzin. Zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych nie jest obowiązkowe. Długość trasy – ok. 75 km. Oba etapy zostaną urozmaicone zadaniami specjalnymi, które stanowią niespodziankę.

fot. Piotr Siliniewicz
fot. Piotr Siliniewicz

W ramach Rajdu Miejskiego w niedzielę (9 października) zostaną przeprowadzone zawody na Trasie Krótkiej (rodzinnej). Liczba członków zespołu od 2 do 5 osób. Trasa pokonywana jest na piechotę, po drodze do wykonania są zadania specjalne. Zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych nie jest obowiązkowe. Długość trasy – ok. 8 km w limicie czasu czterech godzin.

Wszelkie informacje nt. rajdu oraz zapisy można znaleźć na stronie: http://www.warszawa_2016.team360.pl/node/8112

Na obu trasach liczba zespołów jest ograniczona. Start związany jest z opłatą startową.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside