POLSKIE Maratony.PL  
29.01.2023.
VI Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego zakończony Drukuj Poleć znajomemu
www.forest.karolin.pl
Maraton miał jak zwykle międzynarodową obsadę, zanotowano cztery debiuty, trzy życiówki. 

 

 

Kolejne wyraźne zwycięstwo Mariusza Szostaka a czeszka Iva Pachtova była dziewiąta w open, zamiast medali organizator wręczał na mecie wystrzałowe rafandynki. Te i wiele innych sensacji, miało miejsce podczas tego maratonu.

www.forest.karolin.pl
Księżyc mrugał okiem do biegaczy zahipnotyzowanych jego odbiciem w uroczym Kanale Bydgoskim. Pogoda była wyśmienita i sprzyjała jak widać dobrym rezultatom. Wystartowało 56. maratończyków, czterech zakończyło rywalizację na półmaratonie, jeden zakończył bieg po dwóch pętlach. (2 x 4,2195km).

 

www.forest.karolin.pl
www.forest.karolin.pl
Półmaratończycy dobiegli w komplecie a było ich 27. Dyrektor biegu miał niewątpliwą satysfakcję, wręczając na mecie każdemu zawodnikowi unikalną pamiątkę nawiązującą do Kanału Bydgoskiego – rafandynkę. Spodobało się to biegaczom, bardzo. W końcu dość już tych medali, bo gwoździe już nie dają rady!

www.forest.karolin.pl
www.forest.karolin.pl
Organizacja jak zwykle wyśmienita. Po biegu organizator zaprosił wszystkich na ciepły, bogaty posiłek i nocleg na matach zapaśniczych. Start zaplanowany był na godz. 21:00 a zawodnicy zjeżdżali się już od  popołudnia więc była okazja do spotkań i ciekawych rozmów nie tylko o bieganiu. Radosne powitania, okrzyki radości i ściskanie w różnych formach to niezmienny akcent bydgoskich imprez biegowych – maratonów oczywiście. R

www.forest.karolin.pl
Rozmowy odbywały się w aromatycznej atmosferze, którą zafundowała Idee Kaffee . Nie wszyscy wiedzą, że w Bydgoszczy jest najwięcej cyklicznych maratonów w Polsce – mianowicie 12!

 

11 z nich organizowanych jest przez klub sportowy „Gwiazda” w Bydgoszczy, który w zeszłym roku obchodził 90. lecie! Dwunasty maraton to Maraton Metropolii.

 

Zdjęcia z biegu:

https://picasaweb.google.com/1962krzysztof

  https://picasaweb.google.com/thomaslawniczak/NocnyMaratonBydgoszcz

 

Jeden z komentarzy:

"Dziękuję za super zorganizowany Nocny Maraton. Do zobaczenia w listopadzie Nad Kanałem. Każdy bieg Nad Kanałem ma swój niepowtarzalny, rodzinny klimat"

 

Wyniki – maraton

Wyniki – połówka

 

Czytaj też:

Już w ten weekend wystartuje jedyny cykliczny w Polsce nocny maraton

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside