POLSKIE Maratony.PL
20.04.2024.
Rekord trasy w Biegu na Żar! Drukuj Poleć znajomemu
Żar 2010, Bielsko Biała
Bieg należy do cyklu Salomon Trail Running . A oto relacja. Pochmurne niebo nad Czernichowem nie zapowiadało zbyt słonecznego dnia. Spodziewaliśmy się raczej wilgoci pod stopami i z nieba.

Tymczasem tuż przed startem Biegu na Żar (szósta edycja Salomon Trail Running) wyjrzało nieśmiało słońce, które natychmiast rozgrzało 290 uczestników zawodów.

Trasa biegu liczyła 6,8 km i 411 metrów przewyższenia. Pierwsze 2 kilometry wiodły ciągnącym się łagodnie pod górę asfaltem, reszta dystansu przebiegała już górskimi ścieżkami. Mniej więcej w połowie zawodnicy musieli wbiegać bardzo stromym szlakiem, żeby następnie zbiec kilkaset metrów w trudnym technicznym terenie. Przed finałowym, 250 metrowym podbiegiem na szczyt Żaru, przebiegali w miarę płaskim, dwukilometrowym odcinkiem szlaku wokół zbiornika wodnego.

Na mecie jako pierwszy pojawił się Andrzej Długosz (Rytro), który pobił o 3 sekundy rekord trasy z zeszłego roku! Drugi był Miłosz Szcześniewski (LLKS Osowa Sień), a trzeci Marcin Świerc  (Salomon).

W rywalizacji Pań zwyciężyła Izabela Zatorska (Montrail CW-X Team), przed Mariolą Sojda (Montrail CW-X Team), trzecie miejsce zajęła Karolina Pilarska (WKB META Lubliniec). Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy ukończyli te wymagające zawody. Ale to nie koniec biegów górskich w cyklu Salomon Trail Running! Już 10 lipca zapraszamy na najtrudniejszy maraton w Polsce: Maraton Gór Stołowych na dystansie ok. 42km z przewyższeniem 2500 metrów! Na ten bieg zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Tymczasem mamy dobrą wiadomość dla biegaczy z Krakowa. Od 7 lipca w waszym mieście ruszają zajęcia grupy biegowej pod patronatem Salomona. Trenerem będzie mistrz Polski 2009 w biegach górskich na krótkim dystansie, Andrzej Lachowski. Spotkania są bezpłatne, wystarczy zarejestrować się na stronie trailrunning.pl i dołączyć do grupy. Zapraszamy wszystkich, także początkujących biegaczy!

« poprzedni artykuł   następny artykuł »