POLSKIE Maratony.PL
28.03.2024.
Bieg w Garwolinie – powiedz STOP przemocy zakończony Drukuj Poleć znajomemu
Pierwszy bieg w Garwolinie – powiedz STOP przemocy zakończony
Pierwszy bieg w Garwolinie – powiedz STOP przemocy zakończony. 20 czerwca, w niedzielę o godzinie 12, podczas corocznych obchodów Dni Garwolina z Avon odbył się pierwszy uliczny bieg pod hasłem "Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie".

Wydarzenie zainaugurowało ogólnopolską Wielką Kampanię o Godność - Avon kontra przemoc, której strategicznym partnerem jest Fundacja Feminoteka.

W biegu udział wzięło około 500 zawodników z różnych części Polski. Na trasie 10 km biegu przebiegającego głównymi ulicami miasta, można było spotkać także reprezentantów Ukrainy, Białorusi, Włoch oraz Kenii. Pierwsze miejsce w klasyfikacji Pań zajęła Volha Minina z Białorusi otrzymała główną nagrodę w wysokości 1500 zł. Wynik który pozwolił zająć drugie miejsce i zdobyć nagrodę w wysokości 1000 zł osiągnęła Olga Kotovska (Litwa). Trzecie miejsce zajęła Anna Jakubczak wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Anna za swój wynik otrzymała czek w wysokości 500 zł. Klasyfikację męską biegu wygrał Joel Komen z Kenii i otrzymał nagrodę w wysokości 1500 zł. Joel był na mecie przed Michałem Kaczmarkiem z Aleksandrowa Łódzkiego i Igorem Zaworonokiem z Białorusi. Wśród biegaczy znaleźli się także burmistrz Garwolina - Tadeusz Mikulski, dyrektor fabryki AVON w Garwolinie - Jerzy Glinkowski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Paweł Żak. Na szczególną uwagę zasługuje fakt iż bieg może poszczycić się bardzo wysokim odsetkiem Pań startujących w biegu. Wśród 455 finiszujących biegaczy znalazło się 106 Pań. Średnia krajowa wacha się pomiędzy 10 a 15% tu natomiast, Panie stanowiły 21%.

Mamy nadzieję, że taką wielką kampanię o godność będziemy powtarzać corocznie i stanie się imprezą cykliczną, wyraziła swoje przekonanie Joanna Możdżyńska z firmy AVON.

Każdy z uczestników który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Oprócz nagród głównych został rozlosowany wyjazd na 37 Berlin Marathon 2010 dla dwóch osób a także trzy nagrody niespodzianki dla kobiet, które ukończyły bieg: Weekendowy Pobyt w SPA dla dwóch osób.

Część dochodu z opłaty startowej, została przekazana na rzecz akcji Avon kontra przemoc. Każdy z zawodników otrzymał w pakiecie startowym bransoletkę ze znakiem nieskończoności odwołującym się do jedności kobiet na całym świecie oraz bogaty pakiet kosmetyków firmy Avon.

Organizatorami wydarzenia byli: Avon Operations Polska Sp. z o.o., Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o., Klub Biegacza Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.