POLSKIE Maratony.PL  
29.01.2023.
Dzisiaj, 20 października ruszają zapisy na majową edycję Enea Bydgoszcz Triathlon Drukuj Poleć znajomemu
Enea Bydgoszcz Triathlon
Enea Bydgoszcz Triathlon
20 października o godzinie 18:00 ruszają zapisu na majową odsłonę rywalizacji, która odbędzie się 22-23 maja 2021.

 

 

Jakub Kubiński

 

Tradycyjnie pierwszych 50 i 300 kolejnych zarejestrowanych zawodników na dystansie 1/8 i 1/4 korzysta z obniżonych opłat wpisowych. Na zawodników startujących w "połówce" czeka aż 100 i 200 kolejnych pakietów (z 500 ogólnie dostępnych).

Jak się zarejestrować?
Formularz rejestracyjny (indywidualny i dla sztafet) będzie dostępny na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl.
Link znajdzie się też na Facebooku Enea Bydgoszcz Triathlon.

Zawody, a COVID-19

 

Organizatorzy na bieżąco śledzą aktualną sytuację związaną z koronawirusem i oczywiście będą dostosowywać się do aktualnych przepisów i obostrzeń sanitarnych.

Od zawodów dzielą nas długie miesiące i mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja unormuje. W związku z tym pracujemy pełną parą, aby umożliwić zawodnikom wyczekiwany start na zawodach w przyszłym roku. - deklarują organizatorzy. W międzyczasie zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i budowanie odporności także przez regularną aktywność fizyczną! W przypadku konieczności odwołania imprezy z powodu zagrożenia COVID-19, przedstawimy zawodnikom różne warianty, w tym zwrot 100% wpisowego – dodają.

 

Przypominamy, że w 2021 zostaną zorganizowane dwie edycje Enea Bydgoszcz Triathlon.

Pandemia COVID-19 mocno pokrzyżowała plany sportowców, ale także organizatorów zawodów. Efektem ogłoszenia stanu epidemii było między innymi przesunięcie o rok największej imprezy triathlonowej w Polsce: Enea Bydgoszcz Triathlon na termin 10-11 lipca 2021. Większość pakietów startowych na te zawody jest już od dawna wyprzedana, a na liście uczestników znajduje się już ponad 4 tysiące zawodników.

W związku z ogromnym zainteresowaniem możliwością startu w przyszłym sezonie i pełnymi listami startowymi, organizatorzy postanowili podjąć odważną decyzję i w 2021 roku zorganizować aż dwie edycje zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon!

 

ü  Zawody przeniesione z lipca 2020 odbędą się 10-11 lipca 2021 r.

ü  Nowa edycja zawodów odbędzie się 22-23 maja 2021 r.

 

COVID-19 postawił przed nami masę poważnych wyzwań, które jeszcze rok temu wydawałyby się nierealne. Najtrudniejszą decyzją, podjętą w trosce o zdrowie zawodników, było przeniesienie zawodów z 2020 na 2021 – powiedział Aleksander Skórecki, współorganizator zawodów. – Okazało się, że zawodnicy nie tylko wykazali się ogromnym zrozumieniem dla tego rozwiązania, ale też zaczęli tłumnie pytać o możliwość startu w przyszłym roku. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza że praktycznie wszystkie miejsca startowe na przeniesioną imprezę są już zajęte – dodał Aleksander Skorecki.

 

Postanowiliśmy więc znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby nie tylko na start wszystkim chętnym, ale też stworzyło szansę do dalszego rozwoju największej imprezy triathlonowej w Polsce. Tak powstał plan zorganizowania dwóch edycji zawodów, który zaczynamy realizować od dziś, z olbrzymim wsparciem sponsora tytularnego zawodów: firmy Enea oraz nieocenioną pomocą miasta-gospodarza: Bydgoszczy – powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon. – Mamy nadzieję, że nowe, majowe zawody w Bydgoszczy będą doskonałym otwarciem sezonu triathlonowego, ale także realizacją hasła, które przyświeca nam w przyszłym roku. W sezonie 2021 czeka nas 2x więcej emocji! – dodał Jakub Kubiński.

 

Na obydwu edycjach odbędą się tradycyjnie rozgrywane dystanse: 1/8 (475 m pływania, 21 km roweru, 5,5 km biegu), 1/4 (950 m pływania, 42 km roweru i 10,8 km biegu) oraz 1/2 (1,9 km pływania, 82 km roweru i 22 km biegu).

W lipcu dodatkowo zorganizowany zostanie dystans stworzony specjalnie dla amatorów - Decathlon TRYathlon (240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy na rowerze i 4,25 km biegu). Obie edycje (maj i lipiec) zostaną połączone w cykl Enea Bydgoszcz Triathlon Cup, w ramach którego uczestnikom będą liczone sumy czasów z dwóch startów na danych dystansach. Zawodnicy powalczą o olbrzymie puchary i tytuły najbardziej wszechstronnych triathlonistów!

 

Sponsorem tytularnym obu edycji zawodów oraz Enea Bydgoszcz Triathlon Cup jest Enea.

Możliwość dwóch startów w Bydgoszczy jednego roku to wspaniała informacja, szczególnie dla debiutantów, którzy na doskonale przygotowanych trasach mogą rozpocząć swoją przygodę z tą wymagającą dyscypliną. Będziemy z zawodnikami na każdym kilometrze, dodając im energii i wspierając w walce o „życiówki”. Liczymy również na obecność naszych pracowników, trenujących na co dzień w Enea Teamie – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Organizatorzy szacują, że w przyszłym sezonie w Bydgoszczy wystartuje około 9 tysięcy zawodników i będzie to jedno z trzech największych wydarzeń triathlonowych na świecie!

Korzyści dla zawodników z organizacji dwóch edycji Enea Bydgoszcz Triathlon w 2021:

 

ü  Możliwość startu na Enea Bydgoszcz Triathlon dla tych, którzy nie mogliby się zapisać ze względu na pełne listy startowe na lipcowe zawody na dystansach 1/8 i 1/2.

ü  Zawodnicy zapisani na imprezę 10-11 lipca 2021 mogą bezpłatnie przenieść swój start na 22-23 maja 2021. Takie zmiany będą możliwe do końca listopada 2020.

ü  Obydwie imprezy zostają połączone dodatkową klasyfikacją w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon Cup. Będą w niej nagradzani zawodnicy osiągający najlepsze sumaryczne czasy na tych samych dystansach w majowych i lipcowych zawodach.

ü  Starty odbędą się z zachowaniem specjalnego reżimu sanitarnego w związku z potencjalnym dalszym trwaniem stanu pandemii COVID-19.

ü  Majowa edycja Enea Bydgoszcz Triathlon będzie też doskonałą okazją do "otwarcia" sezonu triathlonowych startów w 2021!

ü  Dla głodnych rywalizacji i większej dawki pozytywnych emocji, jest to okazja do startu w Bydgoszczy dwa razy w jednym roku.

 

Rejestracja na majową edycję zawodów zostanie uruchomiona 20 października 2020 o godzinie 18:00. Zapisy uzupełniające na zawody w lipcu (w ramach dostępnych limitów miejsc) zostaną uruchomione  miesiąc później.

Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej  www.BydgoszczTriathlon.pl

 

O Enea Bydgoszcz Triathlon

To największe zawody triathlonowe w Polsce, które co roku przyciągają blisko 4500 zawodników i 20 tys. kibiców.

W szranki stają zarówno zawodowcy, jak i bardzo szerokie grono amatorów.

Uczestnicy podejmują wyzwanie rywalizacji na kilku dystansach: od tych przeznaczonych dla debiutantów (1/8 i Decathlon TRYathlon), po te dedykowane bardziej zaawansowanym uczestnikom (1/4 i wymagająca 1/2).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Puchar Świata w Quadrathlonie oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy.

Na zawodników startujących na dwóch dystansach (1/8 i 1/4), czeka osobna klasyfikacja Pucharu Bydgoszczy dla najbardziej wszechstronnego triathlonisty!

Niesamowite emocje na trasie, rywalizacja w centrum miasta, wsparcie od rodzin zawodników, kibiców i wolontariuszy, wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę zawodów.

Podejmij wyzwanie i wystartuj w triathlonie w Bydgoszczy!

Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

 

__________________________

Czytaj jeszcze:

Dwie edycje Enea Bydgoszcz Triathlon w jednym roku

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside